Niedziela w F1L: grad goli w ostatnich meczach 7. kolejki

3 wrz 2023 Udostępnij
1liga.org

W niedziele zagraliśmy aż cztery mecze. W Sosnowcu padło siedem bramek, a w Bielsku-Białej GKS zremisował z Podbeskidziem 1:1. Swoje pierwsze punkty do swojego dorobku dopisał Chrobry Głogów, a Motor po emocjonującym meczu pokonał Stal Rzeszów.

Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk 5:2 (2:0)
Bramki:
Joel Valencia 17', Meik Karwot 45', Kamil Biliński 49', Adrian Troć 88' Marek Fabry 90' - Ivan Zhelizko 76', Mateusz Machała (s) 79'

Joel Valencia jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, zdobywając swoje debiutanckie trafienie w Zagłębiu Sosnowiec. W 45. minucie mocnym strzałem z woleja podwyższył Meik Karwot, a trzecie trafienie dołożył po przerwie Kamil Bilińśki. Lechia Gdańsk zdołała wrócić do meczu po trafieniach Ivana Zhelizko w 76. minucie i samobójczej bramce Mateusza Machały kilka minut później. Gdańszczanie kończyli mecz w osłabieniu po dwóch czerwonych kartkach Ivan Zhelizko i Tomasza Neugebauera. Sytuację wykorzystali piłkarze z Sosnowca i zdobyli kolejne dwie bramki. W 88. minucie spotkania Adrian Troć wykończył akcję gospodarzy, a tuż przed końcem z rzutu wolnego wynik meczu ustalił Marek Fabry.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:1 (0:0)
Bramki:
Mateusz Ziółkowski 68' - Sebastian Bergier 80'

Długo musieliśmy czekać na pierwszą bramkę, bo aż do 68. minuty meczu. Mateusz Ziółkowski zszedł do środka na lewą nogę i płaskim strzałem przy słupku pokonał Dawida Kudłę. Wyrównał kilkanaście minut później Sebastian Bergier, który wykorzystał dobre dośrodkowanie i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Podbeskidzia. Podział punktów w Bielsku-Białej stał się faktem.

Motor Lublin - Stal Rzeszów 3:2 (1:1)
Bramki:
Bartosz Wolski 17', Piotr Ceglarz 63', Michał Król 96' - Ponce Manolo 34', Krzysztof Danielewicz 76'

Motor na prowadzenie wyprowadził Bartosz Wolski, który wykończył składną akcję gospodarzy. Do wyrównania w 34. minucie spotkania doprowadził Ponce Manolo i do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1:1. Po 76 minutach spotkania mieliśmy już 2:2, po trafieniach Piotra Ceglarza i Krzysztofa Danielewicza. Zwycięską bramkę w 96. minucie meczu zdobył Michał Król.

Chrobry Głogów - GKS Tychy 2:1 (0:1)
Bramki:
Mikołaj Lebedyński 55', Mikołaj Lebedyński (k) 61'- Daiel Rumin 12'

Pierwsza połowa spotkania w Głogowie zakończyła się wynikiem 0:1. Jedyną bramkę zdobył Daniel Rumin. Po przerwie wyrównał Mikołaj Lebedyński, który kilka minut później dał Chrobremu Głogów prowadzenie. Wykorzystał rzut karny i zapewnił pierwsze zwycięstwo w tym sezonie gospodarzom.