Niedziela w F1L: derby dla Lechii Gdańsk i wysoka wygrana Słoni

19 maj 2024 Udostępnij

Derby Trójmiasta dla . W Niecieczy natomiast Słonie rozbiły GKS Tychy aż 6:1.

Polonia Warszawa - Odra Opole 1:1 (0:1)
Bramki: Michał Grudniewski 90'+1 - Mateusz Kamiński 1'

Mecz w Warszawie rozpoczął się rewelacyjnie dla drużyny z Opola, bo już w 1.minucie Mateusz kamiński otworzył wynik spotkania dając prowadzenie Odrze. Spotkanie do przerwy nie było zbyt porywające, a żadna z drużyn nie stwarzała zagrażających akcji. W drugiej połowie obraz gry nadal niewiele się zmienił. W 82. minucie pliski podwyższenia wyniku był Borja Galan, jednak uderzył obok słupka. W doliczonym czasie gry punkt wywalczyła Polonia po bramce Grudniewskiego.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 6:1 (3:1)
Bramki: Andrzej Trubeha 10', Artem Putiwcew 36', Adam Radwański 45', Wiktor Biedrzycki 60' (K), Wojciech Jakubik 82', Andrij Dombrowski 89' - Marcel Błachewicz 38'

Tyszanie bardzo szybko znaleźli się w trudnym położeniu. Już w 10. minucie stracili pierwszą bramkę. W 36. minucie przyjęli kolejny cios po bramce Putiwcewa, jednak szybko na niego odpowiedzieli. To jednak nie odmieniło losów tego spotkania i jeszcze przed przerwą przewagę Słoni podwyższył Radwański. Druga część spotkania rozpoczęła się od wykorzystanego karnego Biedrzyckiego. W 67. minucie nastąpiła zmiana bramkarza, Kikolskiego zastąpił Adrian Kostrzewski. Jednak gospodarze walczyli do samego końca i trafili do siatki jeszcze dwa razy po strzałach Jakubika i Dombrowskiego.

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1 (1:1)
Bramki: Kacper Sezonienko 14', Camilo Mena 84' - Alassane Sidibe 37'

Takich derbów Trójmiasta jeszcze nie było. W Gdańsku padł rekord frekwencji. I choć spotkanie było bardzo wyrównane to już w 14. minucie Sezonienko dał prowadzenie gospodarzom. Arka jeszcze w pierwszej połowie skutecznie odpowiedziała i doprowadziła do remisu. Dodatkowo Lechia grała w osłabieniu. Po przerwie Arka chciała iść za ciosem, jednak nie wykorzystała żadnej z sytuacji, a to obróciło się przeciwko niej w 82. minucie po bramce Meny. Lechia Gdańsk wygrała derby 2:1.