Niedziela w F1L: tłoczno w grupie barażowej

12 maj 2024 Udostępnij

W niedzielnych spotkaniach Fortuna 1 Ligi Arka Gdynia zbliżyła się do awansu do PKO BP Ekstraklasy. Natomiast i Odra Opole i Górnik Łęczna mają szansę na grę w barażach.

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
Bramki:
Olaf Kobacki 13’

Początkowe minuty spotkania w Gdyni zdecydowanie należały do gospodarzy. W 13. minucie meczu sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Olaf Kobacki. Po tej bramce drużyna z Sosnowca zaczęła grać odważniej i stworzyła kilka zagrażających sytuacji Arce. W drugiej połowie Zagłębie Sosnowiec sprawiało dużo kłopotów gospodarzom, jednak żadna bramka w tym spotkaniu już nie padła.

Odra Opole – Wisła Płock 3:0 (3:0)
Bramki: Jean Sarmiento Campo 28’, 40’, Borja Galan 45’+4 (K)

Odra Opole na własnym stadionie pokonała Wisłę Płock.
Początek spotkania był bardzo wyważony z obu stron, ale wszystko zmieniło się w 28. Minucie po bramce Sarmiento. Drugi raz ten sam zawodnik trafił do siatki gości w 40. minucie, a jeszcze przed przerwą wynik spotkania ustanowił Borja Galan. W drugiej połowie gospodarze bardzo pewnie kontrolowali wynik spotkania. Wisła Płock oddała w całym meczu jeden celny strzał.

Polonia Warszawa – Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Bramki: Mateusz Młyński 39’, Damian Warchoł 56’

Górnik Łęczna nie traci szansy na grę w barażach. W niedzielnym spotkaniu pokonał Polonię 2:0. I choć drużyna z Warszawy miała kilka świetnych okazji do trafienia bramki, niestety nie wykorzystała żadnej z nich. Bramki dla gości trafił w pierwszej połowie Mateusz Młyński, a w drugiej wynik podwyższył Damian Warchoł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.