Niedziela w F1L: Beniaminek pokonuje lidera

29 paź 2023 Udostępnij
1liga.org

W niedzielnych meczach F1L Motor Lublin na własnym stadionie pokonał lidera tabeli Odrę Opole. W Rzeszowie Arka Gdynia pokonała Resovię.

Motor Lublin - Odra Opole 2:0 (0:0)
Bramki
: Arkadiusz Najemski 67', Kacper Wełniak 90+4'

Od pierwszych minut mecz w Lublinie był bardzo intensywny. Tempo było wysokie, ale brakowało konkretów i finalizacji akcji. Pierwsza połowa przebiegła bezbramkowo. W drugiej części gospodarze wyszli na boisko bardziej zmotywowani i zdeterminowani, co zaowocowało w 67. minucie po stałym fragmencie gry Arkadiusz Najemski uderzył w piłkę, a ta powędrowała do bramki przeciwników. Goście próbowali odpowiedzieć, jednak zabrakło im szczęścia. W doliczonym czasie gry to Motor podwyższył prowadzenie po bramce Wełniaka. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Beniaminek jako pierwszy w tym sezonie pokonał lidera tabeli - Odrę Opole.

Resovia Rzeszów - Arka Gdynia 1:2 (1:1)
Bramki
: Bartłomiej Ciepiela 26' - Sebastian Milewski 18', Olaf Kobacki 51'

Początek spotkania zdecydowanie należał do Arki i to właśnie goście w 18. minucie otworzyli spotkanie po bramce Sebastiana Milewskiego. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać, niespełna 10 minut później po stałym fragmencie gry, gospodarze trafili do bramki rywali. Po przerwie Arka błyskawicznie wyszła na prowadzenie. Już w 47. minucie Karol Czubak umieścił piłkę w bramcę, jednak gol nie został zaliczony. Trzy minuty później już bez wątpliwości Olaf Kobacki pięknym trafieniem podwyższył wynik na 2:1 dla drużyny z Gdyni. Wynik utrzymał się do końca spotkania. Goście dopisali trzy punkty na swoim koncie.