Niedziela w F1L: Lechia liderem

10 mar 2024 Udostępnij
1liga.org

Trzy punkty do swojego konta dopisała Lechia Gdańsk i tym samym wskoczyła na fotel lidera Fortuna 1 Ligi. Kolejne zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze GKS-u Katowice, a Zagłębie podzieliło się punktami z Odrą. Zagłębi

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 1:2 (1:0)
Bramki:
Bartosz Bida 14' - Ivan Zhelizko 52', Kacper Sezonienko 79'

Niepodziewanie od 14. minuty prowadzili gospodarze po bramce Bartosza Bidy, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Lechii Gdańsk. Wyrównał z rzutu wolnego Ivan Zhelizko. Trzy punkty piłkarzom z Gdańska dał w 79. minucie spotkania Kacper Sezonienko. Wykorzystał dośrodkowanie i głową wpakował piłkę do bramki Podbeskidzia.

Resovia Rzeszów - GKS Katowice 0:2 (0:2)
Bramki:
Sebastian Bergier 50', Antoni Kozubal 76'

Pierwsze bramki w meczu w Rzeszowie padły dopiero w drugiej połowie. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Sebastian Bergier. Było to jego 11. trafienie w tym sezonie. Podwyższył na 2:0 w 76. minucie Antoni Kozubal. GKS Katowice trzeci raz z rzędu zgarnia komplet punktów.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:1 (0:1)
Bramki:
 Hubert Matynia 73' - Maksymilian Rozwandowicz 31' (sam)

Odra Opole prowadziła od 31. minuty dzięki samobójczemu trafieniu Maksymiliana Rozwandowicza, który strzałem głową pokonał własnego bramkarza. Wyrównał już w drugiej połowie Hubert Matynia. W 71. minucie uderzeniem z powietrza umieścił piłkę w siatce Artura Halucha, ustalając wynik meczu na 1:1.