Niedziela w F1L: Wisła Kraków bez skrupułów pokonuje drużynę z Łęcznej

10 gru 2023 Udostępnij
1liga.org

W niedziele rozegrane zostały dwa spotkania. Wisła Kraków nie dała szans drużynie z Łęcznej. Odra Opole wyszarpała natomiast remis ze Stalą Rzeszów.

Odra Opole - Stal Rzeszów 1:1 (0:0)
Bramki:
Borja Galan 90+1' - Szymon Kądziołka 51'

Pierwsza połowa meczu przebiegła bezbramkowo i bez większych emocji. W drugą część spotkania lepiej weszła Stal Rzeszów. Szymon Kądziołka w 51. minucie umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Spotkanie przebiegało spokojnie i wszystko zapowiadało na to, że mecz zakończy się wygraną drużyny z Rzeszowa. Jednak w doliczonym czasie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Galan.

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 4:0 (1:0)
Bramki:
Joan Roman 26', Szymin Sobczak 67', 74'(K), Joan Roman 90+2'

Spotkanie w Krakowie rozpoczęło się od groźnych ataków Wisły Kraków. Górnik częściej musiał się bronić. Miał jednak świetną okazję do wysunięcia się na prowadzenie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego. Piłka znalazła się w bramce, jednak sędzia zagwizdał pozycję spaloną. W odpowiedzi Wisła Kraków przeprowadziła skuteczny kontratak, a Goku dopisał kolejną bramkę na swoim koncie wysuwając Białą Gwiazdę na prowadzenie. W kolejnych minutach bramkarz Łęcznej musiał interweniować kilka razy, po groźnych sytuacjach gospodarzy. Druga część spotkania to dalsza dominacja Wisły. W 67. minucie Szymon Sobczak główkując umieścił piłkę w bramce podwyższając prowadzenie gospodarzy. Niespełna 10. minut później Sobczak pewnie wykorzystał rzut karny. W doliczonym czasie Goku ponownie popisał się fantastycznym trafieniem, dając Wiśle prowadzenie 4:0.