Niedziela w F1L: Lider z trzema punktami

22 paź 2023 Udostępnij
1liga.org

W niedzielę pomimo ulewnych deszczów i odwołanego pierwszego spotkania udało się rozegrać dwa mecze. Odra Opole umocniła się na pozycji lidera, a Górnik Łęczna zremisował z GKS-em Katowice.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk

Mecz przełożony ze względu na warunki atmosferyczne.

Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)
Bramki
: Jiri Piroch 35', Borja Galan 74' - Wiktor Biedrzycki (k) 23'

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli piłkarze Termaliki. Wiktor Biedrzycki wykorzystał rzut karny. W 35. minucie bramkę wyrównującą dał Odrze Jiri Piroch pakując piłkę do siatki z kilku metrów. Zwycięstwo drużynie z Opola dał kilkanaście minut przed końcem meczu Borja Galan, który wykorzystał podanie od Dawida Czaplińskiego.

Górnik Łęczna - GKS Katowice 1:1 (1:0)
Bramki:
Jonathan De Amo 37', Grzegorz Rogala 84'

Niepokonany do tej pory Górnik Łęczna podejmował GKS Katowice. Podopieczni Ireneusza Mamrota objęli prowadzenie w 37. minucie meczu dzięki bramce Jonathana De Amo. W drugiej połowie to goście dochodzili do dogodniejszych sytuacji i w 84. minucie spotkania wyrównał Grzegorz Rogala, ustalając wynik na 1:1.