Niedziela w F1L: pięć goli w Rzeszowie, zwycięstwa Lechii i Motoru

13 sie 2023 Udostępnij
1liga.org

Lechia Gdańsk skromnie pokonała Znicz Pruszków. Grad goli padł w Rzeszowie gdzie Arka Gdynia pokonała 3:2 Stal, a Motor Lublin wygrał swój trzeci mecz w tym sezonie.

Lechia Gdańsk - Znicz Pruszków (1:0) (0:0)
Bramka
: Elia Olsson 28'

28. minuta meczu i pierwsza bramka dla Lechii Gdańsk. Dominik Piła skierował piłkę do Eliasa Olssona, a ten wpakował ją do bramki Znicza. W drugiej połowie goście próbowali wyrównać stan meczu. Pod koniec spotkania zdołali zdobyć bramkę, lecz została ona anulowana. Arbiter dopatrzył się faulu zawodnika z Pruszkowa. Piłkarze Mariusz Misiura kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce Tymona Proczka. Mecz zakończył się zwycięstwem Lechii Gdańsk.

Stal Rzeszów - Arka Gdynia 2:3 (2:3)
Bramki:
Hubert Adamczyk 9', Karol Czubak 39', Olaf Kobacki 45' - Bartłomiej Poczobut 31', Bartłomiej Poczobut 45'

Szybkie otwarcie wyniku. Hubert Adamczyk wyprowadza Arkę Gdynia na prowadzenie po strzale zza szesnastki. Rzut karny na bramkę w 31. minucie wykorzystał Bartłomiej Poczobut. Przed przerwą podwyższył Karol Czubak, wykorzystując podanie Huberta Adamczyka. Tuż przed przerwą wynik ponownie z jedenastu metrów wyrównał Bartłomiej Poczobut, kilka minut później trzecią bramkę dla gości zdobył Olaf Kobacki. W drugiej połowie nie padły już bramki i mecz zakończył wynikiem 2:3.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Motor Lublin 0:2 (0:0)
Bramki:
Kamil Wojtkowski 50', Kacper Śpiewak 77'

Piłkarze Motoru już w 4. minucie sprawdzili czujność Tomasza Loski, uderzając ze sporej odległości. Dalsza część gry przebiegła bez dogodnych sytuacji na strzelenie bramki ze strony obu ekip i pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. W 50. minucie trafieniem na 1:0 dla Motoru Lublin popisał się Kamil Wojtkowski. Sfinalizował on strzałem głową dośrodkowanie Piotra Ceglarza. Drugą bramkę dla gości zdobył Kacper Śpiewak, wykorzystując rzut karny w 77. minucie. Było to trzecie zwycięstwo Motoru Lublin w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.