Niedziela pełna emocji

5 cze 2017 Udostępnij

W niedzielę poznaliśmy wszystkie rozstrzygnięcia w Nice 1 Lidze. Do LOTTO Ekstraklasy obok Sandecji Nowy Sącz awansował Górnik Zabrze. Ligę opuszczają Wisła Puławy, Znicz Pruszków oraz MKS Kluczbork. W barażach bić będzie się Drutex-Bytovia Bytów.

Największe zainteresowanie wzbudzał mecz Wisły Puławy z Górnikiem Zabrze. Oba zespoły walczyły o odmienne cele. Beniaminek o pozostanie w lidze, a zabrzanie o powrót do ekstraklasy. Zwycięstwo i awans Górnikowi zapewniła niezawodna w ostatnich tygodniach dwójka. Asystował Kurzawa, a do trafił Angulo. A po meczu święto piłkarzy z kibicami, którzy licznie stawili się w Puławach. Zabawa trwała do późnych godzin także w samym Zabrzu, gdy piłkarze wrócili z ostatniego, szczęśliwego wyjazdu. Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować awansu i życzyć jak najlepszych wyników w ekstraklasie! Żegnamy się natomiast z Wisłą Puławy, która wraca do 2. ligi.

 

W Sosnowcu wyczekiwano wieści z Puław, jednak najpierw to Zagłębie musiało odrabiać straty. Ekipa Dariusza Banasika odniosła zwycięstwo, ale wystarczyło ono jedynie na trzecie miejsce w tabeli Nice 1 Ligi.

 

W Legnicy Miedź zakończyła sezon zwycięstwem nad Sandecją. Do upragnionego celu, jakim był awans zabrakło tylko i aż jednego punktu. Już dziś wiemy, że Ryszard Tarasiewicz nie będzie w przyszłym sezonie trenerem "Miedzianki".

 

 

Olimpia Grudziądz w dobrych humorach zakończyła udany dla siebie sezon. Jak przyznał Jacek Paszulewicz celem było czwarte miejsce, ale skończyło się na szóstym. W Grudziądzu mają jednak powody do radości. Drużyna zdobyła 56 punktów. Został więc pobity rekord punktowy z sezonu 2014/15 oraz rekordem 48 bramek. Ponadto Biało-Zieloni wygrali klasyfikację Pro Junior System.

 

Do końca wierzono w końcowy sukces w Chojnicach. Jednak nie po raz pierwszy w tym sezonie plany faworyta pokrzyżował zespół Chrobrego Głogów. Goście prowadzili już dwoma bramkami, ale ostatecznie Chojna wywalczyła remis. Tym samym zespół Artura Derbina kończy sezon na piątej pozycji.

 

W Katowicach remis wywalczyła ekipa Drutex-Bytovii. Tym samym to "Czarne Wilki" będą walczyć w barażach o pozostanie w Nice 1 Lidze. ich przeciwnikiem będzie drugoligowy Radomiak Radom. Przed drużyną Adriana Stawskiego jeszcze dwa dodatkowe mecze w tym sezonie.

 

 

 

Bardzo ciekawe widowisko zobaczyli kibice, którzy wybrali się na mecz w Olsztynie. Dla obu drużyn był to mecz o prestiż. Po meczu natomiast dowiedzieliśmy się, że pracę w Stomilu kończy Adam Łopato. W przyszłym sezonie na ławce Wigier nie zobaczymy z kolei Dominika Nowaka.

 

W Bielsku-Białej pożegnano dwie klubowe legendy - Dariusza Kołodzieja i Marka Sokołowskiego. Było to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie niedzielnego spotkania. Górale pokonali spadkowicza z Kluczborka, a bramki dla Podbeskidzia zdobywali młodzi zawodnicy. Przed MKS Kluczbork natomiast walka o powrót na zaplecze ekstraklasy.

 

W Mielcu kibice postanowili podziękować drużynie za cały sezon na zapleczu ekstraklasy. Święto zepsuli nieco piłkarze Pogoni Siedlce, którzy pokonali beniaminka. Mimo to w Mielcu wszystkim dopisywały humory, ponieważ Zbigniew Smółka zostanie w Stali w przyszłym sezonie. 

 

To już koniec emocji w tym sezonie! Widzimy się w kolejnym! ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.