Nie ma lepszego w Chojniczance (pod względem bramek) od Mateusza Kuzimskiego

4 gru 2019 Udostępnij

Mateusz Kuzimski ma prawo czuć po rundzie jesiennej skrajne emocje. Z jednej strony jest najskuteczniejszym strzelcem drużyny, poprawił swój wynik bramkowy z poprzedniego sezonu. Z drugiej zaś strony, Chojniczanka Chojnice zanotowała słabą rundę i zamyka tabelę Fortuna 1 Ligi.

Dobra dyspozycja Kuzimskiego w pierwszej części rozgrywek nie może przejść bez echa mimo iż zespół, w którym występuje okopał się na dnie tabeli. 28-letni napastnik z dziewięcioma trafieniami znajduje się na szczycie klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Jeśli utrzyma formę, to może wiosną poważnie zagrozić zdobywcy 12 bramek Omranowi Haydary'emu oraz strzelcowi 11 goli Mateuszowi Marcowi. 

 

- Rozegrałem może nie bardzo dobrą, a dobrą rundę. W porównaniu z poprzednim sezonem zrobiłem progres. Martwi mnie jednak wynik drużyny, nie byliśmy zbyt mocni jesienią. W naszej grze brakowało impulsu, który sprawiłby, że zaczęlibyśmy grać lepiej i bardziej punktować. W ostatnich kolejkach czuliśmy, że dobrze wyglądamy piłkarsko, ale nie miało to odzwierciedlenia w rezultacie - mówi Kuzimski, który przed sezonem przyszedł do Chojniczanki z Bytovii Bytów. W 16 występach w tym zespole zaliczył więcej trafień niż w 33 meczach ligowych w barwach poprzedniego klubu.

 

- Oswoiłem się z ligą, poza tym ciągle nad sobą pracuję. Dążę do tego, by być lepszym. Efekty mojej pracy na treningach widać potem w trakcie meczu. Skuteczność była, ale mogła być lepsza, zarówno z mojej strony, jak i drużyny - dopowiada zawodnik chojniczan.

 

Można powiedzieć, że w wieku 28 lat przeżywa swój złoty czas. Co prawda w Bałtyku Gdynia w jednym z sezonów strzelił 26 goli, lecz była to 3 liga. - Moja kariera nie rozwinęła się tak jak ją sobie zaplanowałem - przekonuje Kuzimski. - Miałem dość krętą drogę, cieszę się, że sytuacja się ustabilizowała, powoli zmierza to w dobrym kierunku. 

 

Kierunek, którym teraz podąża wskazuje, że następnym przystankiem będzie ekstraklasa. Czy taki ma indywidualny cel? - Dałem sobie czas. Chcę wykorzystać dobry moment, kiedy jestem zdrowy, zamierzam się dostać do ekstraklasy. Może wcześniej nie pasowałem do niej trenerom? Obecnie udowadniam, że mając 28 lat i brak wcześniejszego doświadczenia w jednej z dwóch najwyższy lig można się pokazać. Kto wie, czy w niedalekiej perspektywa nie czeka mnie ekstraklasa - zastanawia się zdobywca dziewięciu bramek w tym sezonie w Fortuna 1 Lidze. 

 

Ale najpierw musi pomóc Chojniczance się utrzymać. - Zadanie jest jasne: zapewnić sobie utrzymanie jak najszybciej, aby mieć względny spokój na finisz ligi. A jeśli mi przy okazji uda się strzelić kolejne gole, to tym bardziej będę szczęśliwy. Tak się to potoczyło, że grożą mi dwa spadki z 1 ligi. Dlatego musimy szybko uciec z niebezpiecznej strefy, nie drżąc do ostatniej kolejki... - utrzymuje Kuzimski. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.