Nie ciąży na nas wielka presja [Rozmowa]

29 kwi 2017 Udostępnij

Maciej Małkowski jest jednym z liderów Sandecji Nowy Sącz w tym sezonie. Choć zespół z południa Polski jest liderem Nice 1 Ligi, sam zawodnik tonuje emocje. Jak przekonuje, kolejek do rozegrania w tym sezonie jest jeszcze kilka i mogą nastąpić przetasowania w całej tabeli na zapleczu ekstraklasy.

Jesteście liderem po 27. kolejkach Nice 1 Ligi. Uwierzyłbyś w to na początku sezonu?

 

Przyznam szczerze, że nie zastanawiałem się nad tym. Aż tak nie wybiegałem w przyszłość. Mamy silną drużynę, która jak już pokazaliśmy wielokrotnie potrafi pokonać każdego.

 

Może więc sukces tkwi w tym, że Wy możecie, a inne zespoły Nice 1 Ligi muszą?

 

Faktycznie nie ciąży na nas wielka presja. Awans nie był naszym celem, nikt nie stawiał przed nami takiego zadania. Może faktycznie czasami to nam pomaga na boisku, nie widać po nas, że jesteśmy spięci. Cieszymy się z tego co mamy, ale nie osiadamy na laurach. Najbliższe mecze będą decydujące o tym, co wydarzy się w Nice 1 Lidze. Walka dopiero przed nami

 

Jak widać ogromnym atutem Sandecji jest gra na własnym terenie.

 

W zasadzie odkąd naszym trenerem jest Radosław Mroczkowski, to przegraliśmy u siebie tylko z GKS Katowice w tamtej rundzie po samobójczym golu, a wcześniej w minionym sezonie z Arką Gdynia. Dla nas nie ma w tym żadnego zaskoczenia. Dwie porażki po 1:0 i to z mocnymi drużynami. Przecież Arka Gdynia awansowała do ekstraklasy, a GKS Katowice nadal ma szanse na awans.

 

  

Skąd taka dysproporcja w drużynie między meczami u siebie, a na wyjeździe?

 

Nie da się ukryć, że wyjazdy nie są naszą mocną stroną, choć ostatnio udało się nam przełamać i przywieźć trzy punkty z Suwałk. Zostało kilka kolejek do końca sezonu, trzeba będzie więc szukać też punktów poza domem.

 

Przed Wami dwa bardzo ważne wyjazdy. Najpierw mecz z Chojniczanką Chojnice, potem GKS Katowice.

 

Zgadza się, łatwo nie będzie, ale tak jak wcześniej wspomniałem ten brak presji może okazać się w tych spotkaniach naszym sprzymierzeńcem. Na oba spotkania wyjdziemy z nastawieniem zdobycia trzech punktów, a jak będzie zobaczymy.

 

Awans z Sandecją byłby dla Ciebie zwieńczeniem kariery czy wręcz przeciwnie, zastrzykiem motywacji na kolejne lata?

 

Hmm... ciężko powiedzieć. Mam 32 lata, nie czuje się staruszkiem, co mam nadzieję pokazuje na pierwszoligowych boiskach. O awansie mówić nie będę, bo to mimo wszystko odległa perspektywa.

 

W czym tkwi na wiosnę największa siła Sandecji?

 

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Stworzyliśmy w Nowym Sączu kolektyw, dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Poza tym jesteśmy konsekwentni w grze. Ostatnio w ciągu tygodnia rozegraliśmy trzy spotkania, które wygraliśmy. To pokazuje, że spokojnie realizujemy to, co zaplanowaliśmy sobie w szatni.

 

 

 

Czuć większe zmęczenie po tym tygodniu?

 

Gdzieś tam w nogach może i czuć zmęczenie, ale po pierwsze byliśmy na to przygotowani, co odzwierciedlają nasze ostatnie wyniki. Po drugie zwycięstwa dają pozytywnego kopa. Wtedy nawet nie pamięta się o zmęczeniu, tylko czeka na kolejny mecz.

 

Jaka atmosfera panuje teraz w szatni?  

 

Atmosfera jest bardzo dobra. Z drugiej strony mamy na tyle doświadczony zespół, że daleko do euforii w szatni. Nie bujamy w obłokach, tabela jest na tyle płaska, że jedna strata punktów może spowodować spadek o kilka pozycji.

 

W tym roku faktycznie liga zaskakuje wyrównanym poziomem.

 

Patrząc na poprzednie sezony, to faktycznie o tej porze były już dwa zespoły, które miały przewagę nad resztą stawki. Patrząc jednak z perspektywy kibiców, to na pewno jest to bardzo ciekawa runda i w jakiś sposób też promocja Nice 1 Ligi.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.