Motor wygrywa w Rzeszowie i wskakuje do strefy barażowej

W piątkowych spotkaniach lepsze okazały się drużyny beniaminków.

Znicz Pruszków – Wisła Płock 2:1 (1:0)
Bramki:
Wiktor Nowak 20’, Daniel Stanclik 62’ – Mateusz Szwoch 66’

W pierwszych minutach meczu na boisku dominowała drużyna gości. Wisła Płock narzuciła swoje tempo. Jednak wszystko zmieniło się w 20. minucie meczu, kiedy to Wiktor Nowak pokonał Hiszpańskiego i umieścił piłkę w siatce przyjezdnych. Od tego czasu Znicz grał agresywniej i dwa razy był bliski podwyższenia wyniku, ale piłka albo trafiła w ręce bramkarza, albo odbiła się od słupka. Do przerwy gospodarze utrzymali się na prowadzeniu. W drugą połowę gospodarze weszli równie dobrze. W 62. minucie Daniel Szwoch podwyższył prowadzenie na 2:0. Goście zdobyli jednak bramkę kontaktową już 4. minuty później. I mimo, że walczyli do końca, więcej bramek w tym spotkaniu nie padło, a komplet punktów dopisał do swojego konta Znicz Pruszków.

Resovia Rzeszów – Motor Lublin 1:3 (1:3)
Bramki:
Marcin Urynowicz 15’ – Arkadiusz Najemski 5’, Samuel Mraz 11’, 39’

Pierwsza połowa spotkania w Rzeszowie przebiegała bardzo dynamicznie i zobaczyliśmy aż 4 bramki. Strzelanie rozpoczął Arkadiusz Najemski już w 5. minucie meczu dając drużynie z Lublina prowadzenie. Wynik w 11. Minucie podwyższył Samuel Mraz. Resovia nie poddawała się i jeszcze w pierwszym kwadransie zdobyła bramkę kontaktową. Dwubramkową przewagę Motor zapewnił sobie jeszcze przed przerwą po kolejnym trafieniu Samuela Mraza. W drugiej części spotkania tempo nieco spadło i żadna z drużyn nie stworzyła na tyle skutecznej akcji by trafić do bramki rywali. Mecz zakończył się wygraną Motoru Lublin, który dzięki temu wskoczył do strefy barażowej.