MKS jeszcze walczy!

7 kwi 2017 Udostępnij

Oba zespoły podchodzą do tego spotkania w zgoła odmiennych nastrojach. MKS po ostatniej wygranej nad Górnikiem jeszcze ma nadzieję na pozostanie na zapleczu ekstraklasy. Z kolei Zagłębie Sosnowiec zostało rozbite przez Znicz Pruszków.

Sobotnia przegrana ze Zniczem Puszków (0:3) wywołała przy Kresowej prawdziwą burzę. Po kompromitacji na Stadionie Ludowym rozwiązano kontrakty z dwoma najbardziej doświadczonymi piłkarzami, kapitanem Sebastianem Dudkiem i Krzysztofem Markowskim. Pracę stracił także trener przygotowania motorycznego Bartłomiej Grzelak. Ponadto za niewłaściwe zachowanie wobec kibiców klubu, karą finansową został ukarany Łukasz Matusiak.

Najlepszą więc odpowiedzią na to, co dzieje się w Sosnowcu będzie wygrana w najbliższym meczu. MKS przez wielu został już skreślony. Jednak piłkarze tego klubu pokazali, że jeszcze tli się w nich wiara na pozostanie w Nice 1 Lidze. W ostatnim spotkaniu przy pełnych trybunach pokonali Górnika Zabrze. Czy i tym razem spotkanie zakończy się bez remisu? Kurs wynosi 2.12.

 

Kapitalny występ między słupkami zaliczył z Górnikiem Zabrze Wojciech Kaczmarek. – Przed wznowieniem rozgrywek rozmawialiśmy z bramkarzami, że jeżeli mamy coś ugrać, to muszą oni "wybraniać" mecze. Zakładam, że dobry bramkarz w trakcie rundy sam powinien rozegrać przynajmniej cztery takie spotkania. Sam oczywiście meczu nie wygra, ponieważ nie on strzela gole, ale w naszym przypadku to bardzo istotne – dzielił się refleksjami trener bramkarzy Marcin Feć.

 

Zagłębie mierzyło się 13 razy z MKS-em i dość często dzieliło się punktami. Po 90 minutach aż sześć spotkań sędzia kończył bez rozstrzygnięcia, cztery mecze były na korzyść Zagłębia, a trzy razy górą był przeciwnik. Kiedy drużyna z Kluczborka przyjechała na Stadion Ludowy w zeszłej rundzie, to dość szybko MKS leżał na deskach i prosił o koniec (4:0), jak będzie teraz? Kurs w Fortunie na ilość bramek 3.5 wynosi 3.25. Czy Zagłębie podniesie się po mocnym ciosie jaki zadał ostatnio Znicz Pruszków? Odpowiedź na te pytania w sobotę o godzinie 19:00!

 

 

Media Press Kit: MKS Kluczbork – Zagłębie SosnowiecZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.