Miedź ponownie włączyła tryb strzelecki

26 paź 2023 Udostępnij
Piotr Wiśniewski / laczynaspilka.pl

Forma piłkarzy Miedzi Legnica w tym sezonie wyraźnie faluje. Po bardzo dobrym początku przyszedł kryzys, który utrzymywał się przez cały wrzesień. W ostatnich spotkaniach „Miedzianka” jakby odzyskała wigor – znów punktuje i strzela rywalom sporo goli.

Legniczanie rozpoczęli sezon w efektownym stylu. Po pięciu kolejkach byli liderem tabeli Fortuna 1. Ligi. Aż tu nagle coś się zacięło się w tej sprawnie funkcjonującej maszynie. W 6. kolejce Miedź zremisowała bezbramkowo z GKS-em Tychy i był to drugi mecz tej drużyny w trwających rozgrywkach bez choćby jednego strzelonego gola. Co gorsze, podopieczni Radosława Belli dostali zadyszki – od meczu ze Stalą Rzeszów nie byli w stanie wygrać sześciu kolejnych pojedynków. W tym czasie stracili punkty choćby z Chrobrym Głogów. Kiedy jednak jesień na dobre się rozkręciła to i gra Miedzi oraz punktowanie nabrała rozpędu. W dwóch meczach z rzędu ekipa z Legnicy zdobyła siedem bramek. Najpierw ograła na wyjeździe Motor Lublin, następnie rozbiła u siebie Wisłę Płock 4:0. 

Skuteczny kapitan

– Na początku zacznę od słów, które wypowiedziałem na początku sezonu, potem powtórzyłem je po serii porażek i powiem je jeszcze raz: mamy bardzo silny zespół, przede wszystkim mentalnie. To grupa, która stanowi jedność. I która w dobrych oraz złych momentach jest w stanie prezentować futbol, w jaki wierzymy i jak trenujemy. Z Wisłą, może poza pierwszymi dziesięcioma minutami, kiedy graliśmy nerwowo, byliśmy lepszym zespołem. Kontrowaliśmy grę zarówno bez piłki, jak i z piłką – komentował trener Miedzi Radosław Bella.

Jak widać, chwilowe załamanie nie wybiło legniczan z rytmu. Są tacy, którzy stwierdzą, że z kursu na ekstraklasę. W końcu Miedź miała być jednym z kandydatów do awansu. Przeciwko Wiśle, kibice Miedzi zobaczyli drużynę skuteczną, głodną kolejnych goli i świadomą swojej wartości. I mającą kapitana w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Bohaterem konfrontacji z „Nafciarzami” został bowiem strzelec dwóch goli, Nemanja Mijusković. Ten środkowy obrońca nosi opaskę i pokazał jak potrafi ona uskrzydlić.

– Gra przeciwko Wiśle ewidentnie mi służy. W ekstraklasie strzeliłem jej gola, wtedy wygraliśmy i było to nasze ostatnie zwycięstwo na tym poziomie. Teraz wbiłem jej dwie bramki, ale ważniejsze, że wygraliśmy i nie straciliśmy bramki – podkreślił Mijusković.

Warunki i zasady Miedzi

Może się wydawać, że te ostatnie wyniki tylko utwierdziły przeciętnego kibica Fortuna 1. Ligi, że ani Miedź taka słaba jak niedawna seria bez zwycięstwa, ani że w lidze nie będzie spadkowiczowi tak łatwo szło zdobywanie punktów jak na początku sezonu. – Przed nami dalej długa droga. Musimy konsekwentnie, niezależnie od tego, czy przydarzy mecz bardzo dobry, czy bardzo zły, trenować. Nasza sztabu głowa w tym, żebyśmy jako drużyna się rozwijali. To co mogę obiecać, to zrobię wszystko, aby Miedź grała jeszcze lepiej i skuteczniej – zapewnił Bella.

Miedź to w tym momencie sezonu druga ofensywa ligi. Podopieczni Radosława Belli tracą średnio jedną bramkę na mecz. Znamienna i jednocześnie potwierdzająca siłę składu jest sytuacja, iż dla „Miedzianki” w tym sezonie trafiało dziewięciu zawodników. Ostatnimi czasy ciężar na siebie za zdobywanie bramek wzięli Mijusković, Kamil Drygas, Marcel Mansfeld (wszyscy po dwie) oraz Bartosz Guzdek.

– Za nami dwa pewne zwycięstwa. Pokazaliśmy w nich dużo jakości, mam nadzieję, że będziemy to dalej kontynuować. Na pewno w lepszych nastrojach przystąpimy do następnych meczów. Z jeszcze większą determinacją – dodał Mijusković.

O tym, że drużyna jest wystarczająco zdeterminowana, żeby całkowicie zapomnieć o spadku, mieliśmy tego wyraz w pierwszych kolejkach. Spadkowiczowi różnie się wiedzie na otwarcie nowych rozgrywek, tymczasem Miedź od samego początku narzuciła swoje warunki i to mimo wielu zmian personalnych. 

Czytaj więcej na laczynaspilka.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.