Miedź pokonała drugoligowca

6 lip 2017 Udostępnij

W rozegranym w Opalenicy meczu sparingowym Miedź pokonała 2-ligową Wartę Poznań 2:1. Bramki dla legniczan zdobyli Wojciech Łobodziński i Mateusz Cieślik.

W rozegranym w Opalenicy meczu sparingowym Miedź pokonała 2-ligową Wartę Poznań 2:1. Bramki dla legniczan zdobyli Wojciech Łobodziński i Mateusz Cieślik.

Niespodziewanie to goście objęli prowadzenie już w 12. minucie. Po akcji lewym skrzydłem piłka trafiła w pole karne Miedzi, a ładnym strzałem Kapsę pokonał Biegański. Już dwie minuty później Miedź mogła wyrównać – Kwame zagrywał ostro w pole karne z lewego skrzydła, ale Vojtusa w ostatniej chwili ubiegł obrońca. W 23. minucie dośrodkowywał Garguła, tym razem Vojtus zdołał uderzyć głową, ale minimalnie chybił.

 

Wreszcie w 25. minucie Miedź wyrównała – po podaniu Garguły znów świetnie z lewej strony urwał się obrońcy Kwame, zagrał precyzyjnie do wbiegającego w pole karne Łobodzińskiego, a ten umieścił piłkę w siatce. W 39. minucie legniczanie powinni prowadzić, ale Bartkowiak po przebojowej akcji prawym skrzydłem uderzył obok bramki.

 

W drugiej połowie na boisku w składzie Miedzi pojawiło się kilku młodych graczy, m.in. Smołuch, Żyliński, Antkowiak, Stasiak czy Cieślik. Ten ostatni w 55. minucie miał okazję do zdobycia bramki, ale jego strzał obronił stojący między słupkami Warty Tomasz Laskowski. W 73. minucie Marquitos uderzył tuż nad poprzeczką poznańskiej bramki. Dwie minuty później, po bardzo ładnej akcji, bardziej precyzyjny był Tomasz Żyliński, który posłał piłkę pod poprzeczkę, ale piękną paradą popisał się bramkarz Warty! Wreszcie w 81. minucie po ładnej akcji piłka trafiła w pole karne do Cieślika, ten przełożył ją sobie na lewą nogę i nie dał szans bramkarzowi!

 

W składzie Miedzi pojawili się 17-letni pomocnik Legii Warszawa Mateusz Olejarka oraz 23-letni pomocnik Jagiellonii Białystok Rafał Augustyniak oraz 20-letni napastnik Jaroty Jarocin Hubert Antkowiak, którzy trenują z legnicką drużyną w Opalenicy. Nie zagrał natomiast Mladen Bartulović, który ma na stłuczoną stopę, ale na sobotni sparing ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. powinien być gotowy.

 

 

0:1 Biegański 12'

1:1 Łobodziński 25'

2:1 Cieślik 81'

 

Miedź (I połowa): Kapsa - Bartczak, Božić, de Amo, Kwame, Augustyniak, Garguła, Łobodziński, Bartkowiak, Olejarka, Vojtus.

 

(II połowa): Smołuch - Zieliński, Augustyniak, Stasiak, Kwame, Santana, Marquitos, Gardzielewicz, Cieślik, Żyliński, Antkowiak.

 

 

">ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.