Miedź lepsza od Kluczborka

25 lut 2017 Udostępnij

Na inaugurację piłkarskiej wiosny w Legnicy Miedź pokonała MKS Kluczbork 2:0. W pierwszej połowie z rzutu karnego trafił Petteri Forsell, a w drugiej wynik ustalił po pięknej akcji Michał Bartkowiak.

Zawodnicy gości od początku meczu wysoko atakowali legniczan i utrudniali rozgrywanie piłki, ale to Miedź pierwsza zagroziła bramce rywala. Już w 7. minucie faulowany tuż przed polem karnym był Wojciech Łobodziński. Do piłki podszedł Petteri Forsell i uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego nad murem, ale też nad bramką. W 21. minucie strzał kapitana Miedzi wybronił Wojciech Kaczmarek, ale w 28. minucie musiał wyjmować piłkę z siatki. Piłkę ręką w polu karnym zagrał Ganowicz, a rzut karny na gola zamienił niezawodny Forsell.

W 56. minucie oko w oko z Kaczmarkiem na 11 metrze znów stanął Forsell – tym razem po zagraniu Nitkiewicza ręką we własnym polu karnym. Ale golkiper z Kluczborka wyczuł intencje Fina i obronił ten strzał. W 63. minucie Forsell w swoim stylu posłał też petardę na bramkę gości przy rzucie wolnym z około 30 metrów, ale i tym razem – z najwyższym trudem – Kaczmarek zdołał odbić piłkę. Okazje bramkowe mieli też Rybicki oraz Bartczak, a także Rasak, który w 71. minucie po zagraniu Forsella wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale minimalnie chybił.

Wreszcie w 73. minucie radość legnickim kibicom dał wprowadzony kilka minut wcześniej na murawę Michał Bartkowiak. Skrzydłowy Miedzi dostał świetne podanie od Forsella, pomknął w pole karne i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Bartkowiak powinien zaliczyć też asystę, bo w 88. minucie kapitalnym podaniem obsłużył Rasaka, ale ten uderzył nad poprzeczką.

Miedź Legnica – MKS Kluczbork 2:0 (1:0)

1:0  Forsell (28’ karny)

2:0 Bartkowiak (73)

Żółte kartki: Bartczak oraz Bodziony, Nitkiewicz.

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 1900.

Miedź: Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Trifonov - Daniel, Pennanen - Rasak, Forsell (89’ Gardzielewicz), Rybicki (65’ Bartkowiak) - Łobodziński (82’ Garguła).

Kluczbork: Kaczmarek - Ganowicz, Brodziński, Nitkiewicz, Kwaśniewski, Kościelniak (85’ Załęcki), Bodziony (82’ Deja), Niziołek, Essam, Śwędrowski, Chałas (74’ Kubiak).