Miedź Legnica – Wigry Suwałki 2:0

17 mar 2018 Udostępnij

W meczu 22. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź pokonała Wigry Suwałki 2:0 po bramkach Mateusza Piątkowskiego i Kornela Osyry.

Przez cały dzień w Legnicy obficie padał śnieg, a z jego nadmiarem nie dawała sobie rady nawet podgrzewana płyta. Wysiłkiem pracowników OSiRu, klubu, ochrony i kibiców – ochotników udało się przygotować boisko do gry.

 

Na pierwszą bramkę czekaliśmy jednak aż do 75. Minuty. Wówczas w pole karne dośrodkował Omar Santana, a niezawodny Mateusz Piątkowski głową trafił do bramki! W 84. minucie na 2:0 podwyższył Kornel Osyra! Najpierw z rzutu rożnego dośrodkował Mystkowski, piłkę głową zgrał jeszcze Bożić, a Osyra wpakował ją do siatki.

 

– Przyjechaliśmy do Legnicy zagrać dobry, otwarty mecz i taki był. Gratuluję moim zawodnikom, bo stworzyli kilka klarownych sytuacji w ataku, ale zabrakło goli. Za to straciliśmy bramki po prostych błędach. Warunki nie były łatwe, ale takie same dla obu stron, dlatego nie ma co narzekać. Miedź to najlepsza drużyna w lidze. Siłę z papieru potrafią przełożyć na boisko – powiedział Artur Skowronek, trener Wigier.

 

– Musieliśmy się dostroić do warunków na boisku. Była przede wszystkim walka i determinacja, a czasem to ważniejsza niż ładna gra. Brawo dla moich zawodników, bo to jest drużyna z charakterem! Dam im po tym meczu 3 dni wolnego, bo im się należy – powiedział trener Nowak.

 

>>>SKRÓT SPOTKANIA<<<

 

MIEDŹ LEGNICA - WIGRY SUWAŁKI 2:0 (0:0)

 

1:0 Piątkowski 75’

2:0 Osyra 84’

 

Żółte kartki: Purzycki, Adu – Spychała, Sokołowski, Klimala.

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Widzów: 1400.

 

Miedź: Sapela - Zieliński, Osyra, Bożić, Adu - Purzycki, Santana (84’ Bartulović), Forsell (66’ Augustyniak) - Marquitos (75’ Mystkowski), Piasecki, Piątkowski.

 

Wigry: Zoch - Remisz, Żyro, Sokołowski, Klimala, Radecki, Bogusz, Rybicki (77’ Dadok), Iorga (62’ Pyłypczuk), Spychała, Gąska.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.