Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwi 2019 Udostępnij

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Dominik Kun oraz Szymon Tokarz udali się do Niepublicznego Przedszkola "DANAPIS", przy ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu.

Tam nastąpiło gorące przywitanie przez podopiecznych placówki, po czym "Biało-czarni" wcielili się w rolę lektorów. W repertuarze naszych piłkarzy pojawiły się m.in. przygody żółwia Franklina, czy też Przyjaciół z Farmy.

 

- Cieszę się, że mogliśmy dziś wziąć udział w tej akcji. Czytanie dzieciom to bardzo ważna rzecz, która kształtuje nie tylko ich wyobraźnię, ale też myślenie i charakter. Dzieci naprawdę uważnie nas słuchały, ale potem dały nam mały wycisk (śmiech). Mimo to fajnie się dzisiaj bawiłem i mam nadzieję, że to nie ostatnia tego typu akcja - powiedział nasz 18-letni bramkarz.

 

Na koniec odwiedzin nasi przedstawiciele złożyli autografy na koszulce, którą Pani Dyrektor Danuta Wiercioch otrzymała podczas jednej z wcześniejszych wizyt "Biało-czarnych" w przedszkolu . Sami zaś dostali słodkie upominki.

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Data 2 kwietnia nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie tego dnia urodził się duński baśniopisarz Hans Christian Andersen.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.