Marek Saganowski nowym szkoleniowcem Zagłębia!

5 kwi 2024 Udostępnij
zaglebie.eu

Alaksandr Chackiewicz przestał pełnić obowiązki trenera Zagłębia. 50-letni szkoleniowiec opuścił klub wspólnie z dyrektorem sportowym Michaiłem Zalewskim oraz Wołodymirem Arżanowem, trenerem analitykiem. Umowy z całą trójką, której życzymy powodzenia w dalszej pracy zawodowej zostały rozwiązane za porozumieniem stron! Nowym szkoleniowcem został Marek Saganowski, który podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o rok.

– Zdaję sobie sprawę z ciężkiej pracy jaka czeka mnie w Zagłębiu – powiedział nowy trener sosnowiczan, tuż po podpisaniu kontraktu.

W sztabie szkoleniowym Marka Saganowskiego znaleźli się: Seweryn Gancarczyk (asystent trenera), Marcin Nawrat (trener przygotowania motorycznego) i Łukasz Gajda (trener bramkarzy). Ponadto nowy trener zaproponował pracę w sztabie Łukaszowi Nadolnemu, szkoleniowcowi naszej CLJ-ki.

Marek Saganowski urodził się 31 października 1978 roku w Łodzi. Swoją bogatą karierę piłkarską rozpoczął w ŁKS Łódź, ale najwięcej występów w krajowej piłce zanotował w barwach Legii Warszawa. Poza tym w Polsce grał jeszcze w Wiśle Płock, Odrze Wodzisław Śląski, a za granicą reprezentował: Feyenoord Rotterdam, Hamburger SV, Vitória Guimarães, Troyes AC, Southampton FC, Aalborg BK oraz Atromitos Ateny. W barwach klubu z Aalborga grał w Lidze Mistrzów, zaliczając 6 meczów i strzelając jednego gola.

Jako zawodnik na swoim koncie ma między innymi cztery mistrzostwa Polski, trzy krajowe puchary, tytuł króla strzelców, Pucharu Polski 2012/2013 oraz 35 meczów i 5 bramek w reprezentacji.

Karierę trenerską rozpoczął w Legii Warszawa, gdzie przez rezerwy i drużynę U-19 trafił do pierwszego zespołu, jako asystent Aleksandara Vukovicia. Było to w kwietniu 2019 roku, a pracę w stolicy zakończył w listopadzie 2020. W międzyczasie dwukrotnie poprowadził Wojskowych w spotkaniach z Lechią Gdańsk (3:1), pod nieobecność zawieszonego trenera Vukovicia; oraz w Superpucharze Polski z Cracovią (4:5 w serii rzutów karnych), gdy stołeczny klub opuścił Czesław Michniewicz, w którego sztabie również był asystentem.

14 grudnia 2020 został trenerem Motoru Lublin. Funkcję tę sprawował do końca sezonu 2021/2022. 25 października 2022 został szkoleniowcem Pogoni Siedlce, by 16 maja 2023, na dwie kolejki przed końcem sezonu 2022/2023, podjąć pracę w walczącej wówczas o utrzymanie w Ekstraklasie Wiśle Płock.

„Nafciarzy”, już w kolejnym sezonie (ale w Fortuna 1. lidze), prowadził do 25 października 2023. To była jego ostatnia praca przed objęciem Zagłębia Sosnowiec.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.