Marcin Kaczmarek nie jest już trenerem Widzewa Łódź

27 lip 2020 Udostępnij

Decyzją zarządu Widzew Łódź SA 46-letni szkoleniowiec nie będzie dalej prowadzić pierwszej drużyny Widzewa.

Marcin Kaczmarek trenerem łodzian został 1 lipca 2019 roku. Od tego czasu prowadził czerwono-biało-czerwonych w 34 meczach rozgrywek 2 ligi, kończąc zmagania na drugim miejscu w tabeli, premiowanym bezpośrednim awansem na zaplecze ekstraklasy.

 

Zespół pod jego wodzą zagrał również w dwóch spotkaniach Totolotek Pucharu Polski. W rozgrywkach tych Widzew jesienią zaprezentował się z bardzo dobrej strony, w pierwszej rundzie odprawiając z kwitkiem ówczesnego lidera PKO BP Ekstraklasy - Śląsk Wrocław (2:0), a następnie minimalnie przegrywając 2:3 z aktualnym mistrzem Polski - Legią Warszawa.

 

Udana w wykonaniu drużyny Kaczmarka była również ligowa jesień, którą klub z al. Piłsudskiego zakończył na pierwszym miejscu, notując pod koniec roku kilka imponujących wyników, jak wyjazdowe zwycięstwo ze Zniczem Pruszków 6:0 czy domową wygraną 4:0 z Bytovią Bytów. Wcześniej widzewiacy pokonali aż 7:3 Pogoń Siedlce. Między innymi dzięki tym rezultatom łodzianie zostali zdecydowanie najskuteczniejszym zespołem II ligi, z 65 golami na koncie.

 

Ostatnie wyniki sprawiły jednak, że zespół z trudem utrzymał drugie miejsce w stawce. Cel, jakim był awans do wyższej klasy rozgrywkowej, został zrealizowany, ale rezultaty poszczególnych meczów i dyspozycja sportowa drużyny w minionych tygodniach znacznie odbiegały od oczekiwań, dlatego zarząd podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.