Mamrot - Drewniak: duet pasujący do siebie? Pomocnik już to potwierdził

2 wrz 2020 Udostępnij

Pierwszy ligowy mecz w nowym zespole okrasił bramką. I to nie byle jaką, bo z wolnego w samo okienko! Szymon Drewniak szybko potwierdza zasadność transferu do Arki Gdynia, w której spotkał swojego byłego trenera z czasów gry w Chrobrym Głogów.

Mocno w sezon Fortuna 1 Ligi weszła Arka. Drużyna Ireneusza Mamrota wysoko, 4:0 pokonała w Wodzisławiu Śląskim GKS Jastrzębie. Ozdobą spotkania były trafienia Juliusza Letniowskiego oraz - a zwłaszcza - Szymona Drewniaka. Drewniak precyzyjnie uderzył z ponad 20 metrów, piłka po jego strzale wylądowała w górnym rogu bramki. Rzut wolny - stadiony świata!

 

- Gol Szymona - trafienie kolejki, to na pewno. Takie bramki to nie jest dzieło przypadku. Musi to być podparte treningiem, umiejętnościami. Inna sprawa, że Szymon ma dobrze ułożoną prawą nogą. W Chrobrym nie zdarzało mu się strzelić bezpośredniego z wolnego. Próby były, ale żeby jakoś wyeksponował ten swój atut? Może to kwestia czasu aż będzie strzelał w ten sposób regularniej trafiał do siatki? A ta bramka była ukoronowaniem dobrej gry Arki. Pierwsze występy gdynian w nowym sezonie: 5:0 w sparingu z Olimpią Elbląg, 5:0 w Pucharze Polski z Górnikiem Polkowice, teraz 4:0 z GKS-em świadczą o tym, że Arka będzie bardzo mocna - komentuje ekspert Polsatu Sport Janusz Kudyba.

 

Drewniak ostatnie dwa sezony spędził w Chrobrym Głogów. W rozgrywkach 2019/20 był mocnym punktem zespołu (gol, siedem asyst). - W Głogowie miał dobry czas. Trener Mamrot doskonale go zna (pracowali razem w głogowskim zespole przez sezon 2015/16). On tam cały czas był pod grą, bardzo dobrze uzupełniał się z Robertem Mandryszem. Patrząc na ostatni mecz z Chrobrego, dało się zauważyć, że brakuje im kogoś takiego jak Szymon, który prowadził u nich grę, operował jako "szóstka" lub "ósemka", często podchodził nawet pod napastnika, grając na "dziesiątce". Wszystko wskazuje na to, że w Arce jeszcze bardziej się rozwinie, bo Arka wygląda na dobrze zorganizowany zespół - mówi Kudyba.

 

- Szymon zawsze był piłkarzem charakternym. Lubi brać ciężar gry na siebie. Ma predyspozycje ku temu, by być liderem. Widać, że ostatnio dojrzał. Poprzednie rozgrywki podniosły jego wiarę we własne umiejętności. To typ piłkarza, który uwielbia rządzić na boisku. Posiada odpowiednie cechy do kierowania drużyną. Poza tym, trener Mamrot ma doświadczenie w kreowaniu dobrych zawodników. Jest szansa, aby Szymon wskoczył na ekstraklasowy poziom - dopowiada ekspert Polsatu Sport.

 

W przypadku Szymona Drewniaka ważne jest to, że wchodzi w optymalny wiek. Ma 27 lat, jest w środku widełek, wyznaczających optymalny czas kariery piłkarza. - Lubię oglądać w akcji takich zawodników. Poprzednio dużo ciepłych słów użyłem pod adresem Michała Żyry. Podobny potencjał drzemie w Szymonie, też piłkarzu po problemach zdrowotnych. Szymon osiągnął taką dyspozycję, że przy tym jak się rozwija - także życiowo - może uwolnić swoje głębokie rezerwy. Potrafi czytać grę, procentują lata występów na określonym poziomie - argumentuje Kudyba, który widzi w Arce kandydata do awansu.

 

- Adam Marciniak, kapitan Arki w jednym z wywiadów powiedział, że mają chyba lepszy skład niż w ekstraklasie. To jedno. Drugie, osoba trenera Ireneusza Mamrota gwarantuje określone wyniki. Jakby też nie było, Jarosław Kołakowski, który tyle lat siedzi w piłce, nie po to "macza swoje palce" w Arce, aby ta pałętała się w 1 lidze. Wszystko wskazuje na to, że Arka jest na dobrej drodze, aby wrócić do ekstraklasy. Trener Mamrot miał czas na przegląd kadry, ocenę przydatności piłkarzy, dobrał sobie odpowiednich wykonawców. Uważam, że sportowo i organizacyjnie Arka obroni się w 1 lidze - twierdzi osoba świetnie znająca pierwszoligowe realia.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.