Magazyn Nice 1 Liga w Polsacie Sport!

29 maj 2017 Udostępnij

Na kolejkę przed końcem rozgrywek Nice 1 Ligi sytuacja w czołówce znowu odwróciła się o 180 stopni. Drugie miejsce premiowane awansem, na rzecz Górnika Zabrze straciło Zagłębie Sosnowiec. Podsumowanie wydarzeń 33. kolejki w dzisiejszym Magazynie Nice 1 Ligi. Początek programu o 20:00 w Polsacie Sport.

Przed rozpoczęciem 33. kolejki na drugiej lokacie znajdowało się Zagłębie Sosnowiec, które niespodziewanie przegrało jednak w Głogowie z Chrobrym 0:1. Potknięcia ekipy z Sosnowca nie wykorzystała trzecia Olimpia, która uległa z kolei przed własną publicznością 0:2. Dla podopiecznych Jacka Paszulewicza był to trzeci z rzędu mecz przed własną publicznością, w którym grudziądzanie nie potrafili sięgnąć po komplet punktów. Szkoleniowiec Olimpii, który będzie gościem dzisiejszego magazynu z pewnością postara się określić przyczynę takiego scenariusza, który prawdopodobnie zamknął bandzie z Grudziądza drogę do Ekstraklasy.

 

Aktualnie najlepszą pozycję w wyścigu po drugie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej (obok Sandecji, która awans zapewniła sobie wcześniej) zajął zabrzański Górnik, który rozbił u siebie Podbeskidzie 4:0. Dla zabrzan było to piąte zwycięstwo z rzędu w Nice 1 Lidze i to, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się nierealne, teraz nabiera realnych kształtów. Jeśli Górnik wygra w ostatniej kolejce z Wisłą Puławy, to już po roku będzie mógł świętować powrót do Ekstraklasy. Podopieczni Marcina Brosza mają co prawda tyle samo punktów w tabeli co trzecia Chojniczanka (55), ale mają lepszy bilans bezpośrednich meczów niż ekipa z Kaszub. Tak naprawdę matematyczne szanse na awans z drugiego miejsca, przed ostatnią kolejką ma jeszcze sześć drużyn - obok Górnika, Chojniczanki, Zagłębia i Olimpii są to GKS Katowice i Miedź Legnica.

 

Jednocześnie trwa wciąż walka na dole tabeli, gdzie pewne spadku są już jednak dwie drużyny - MKS Kluczbork i Znicz Pruszków. Wciąż nie wiadomo, kto zajmie jednak 16. miejsce, które automatycznie degraduje drużynę do II Ligi oraz 15. lokatę, która daje miejsce w barażach. Po 33. kolejce w gorszej sytuacji jest Wisła Puławy, która została wyprzedzona przez Drutex-Bytovię. Między oboma zespołami jest tylko punkt różnicy i kwestię trzeciego spadkowicza rozstrzygnie ostatnia seria spotkań.

 

Magazyn Nice 1 Ligi wyjątkowo o 20:00 w Polsacie Sport. W programie skróty wszystkich spotkań, analiza spornych sytuacji i dyskusja ekspertów w studiu.

 

Prowadzący: Marcin Feddek

 

Goście: Jacek Paszulewicz (trener Olimpii Grudziądz), Andrzej Iwan i Tomasz Łapiński (eksperci Polsatu Sport).ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.