Maciej Bartoszek otwiera nowy rozdział w Koronie Kielce. "Drużyna walecznych serc"

21 sie 2020 Udostępnij

Maciejowi Bartoszkowi nie udało się utrzymać Korony w ekstraklasie, ale nie znaczy to, że jego praca nie została doceniona. Przez te kilka miesięcy, jakie spędził w klubie ze Świętokrzyskiego zmienił grę kielczan na tyle, że po spadku został z drużyną i poprowadzi ją w Fortuna 1 Lidze.

Bartoszek podjął się bardzo trudnego zadania w Koronie. Sytuacja zespołu była nieciekawa - zajmował on 15. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy ze stratą siedmiu punktów do miejsca bezpiecznego (Wisła Kraków). Drużyna nie stanowiła jedności. Brakowało jej charakteru. Ten zaszczepił zespołowi Bartoszek i choć w wielu spotkaniach pod wodzą 43-letniego szkoleniowca Korona grała bardzo dobrze, nie udało się uratować ligi. Po spadku kibice "Złocisto-Krwistych" mieli nadzieję, że Bartoszek pozostanie w klubie. I tak się stało. Ten fakt plus informacje z ratusza o przejęciu Korony przez miasto, wlały sporo optymizmu w serca wszystkich osób związanych z Koroną. Czas na nowy rozdział w Kielcach!

 

- W naszym przypadku najważniejsze jest to, że w ogóle przystąpimy do rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Razem zaczynamy budować nowy klub. Priorytetem będzie odzyskanie stabilności organizacyjnej, finansowej oraz sportowej. Przed nami bardzo ważny i istotny rok - stwierdza opiekun spadkowicza z ekstraklasy.

 

Na podstawie obserwacji pracy Macieja Bartoszka w Koronie i w poprzednich klubach można stwierdzić, że na swoich zespołach odciska mocne piętno. Zmienia ich oblicze na bardziej wyraziste. - Charakter, charakterem, moje drużyny zawsze cechują się grą w piłkę. To nie tylko walka, ale widowiskowa gra, walka do ostatnich minut. Chciałbym, aby Korona odzyskała swoją tożsamość. Żeby była to drużyna, o której mówi się waleczne serca. I byśmy dołożyli do tego dużą jakość piłkarską - zaznacza Bartoszek, który w nowym sezonie będzie pracować m.in. z Mateuszem Cetnarskim, Maciejem Firlejem, Rafałem Grzelakiem, Pawłem Łysiakiem, Jackiem Podgórskim, Przemysławem Szarkiem. Bardzo polsko. Z tej grupy nie miał do czynienia tylko z Łysiakiem.

 

- Mieliśmy określone kryterium wyboru zawodnika. Nie byli to piłkarze z łapanki. To przemyślane ruchy, które ograniczał jednak budżet. Chcemy zostawić sobie otwartą furtkę do końca trwającego okienka transferowego albo nawet poczekać do zimy. Kadry nie zamkniemy przed pierwszym meczem. Zawsze uważałem, że jeśli ma do nas przyjść jakiś obcokrajowiec, to musi wnieść coś pozytywnego, a nie być jednym z wielu w drużynie. Mamy wielu polskich piłkarzy o dużych umiejętnościach - mówi trener koroniarzy.

 

W końcówce sezonu PKO Ekstraklasy z bardzo dobrej strony w Koronie pokazało się kilku bardzo młodych Polaków, jak Iwo Kaczmarski (16 lat) i Daniel Szelągowski (17 lat). - Bardzo liczę na tych chłopaków w pierwszej lidze. Przy okazji zaznaczę, że nie metryczka i konieczność wystawienia w składzie młodzieżowca będzie decydowała o ich grze. Warunkiem podstawowym będzie forma, przydatność, to co mogą dać drużynie. Przypomnę też, że Szelągowski w rezerwach grał na innej pozycji, a wcale tam zbyt wielu minut nie zaliczył. Jak widać udało się przystosować go do gry w ekstraklasie i jeszcze złapał bardzo dobre statystyki - ocenia Bartoszek.

  

Pierwszy sprawdzian nowa Korona oblała - przegrała wyjazdowe starcie z KKS-em Kalisz w 1. rundzie FORTUNA Pucharu Polski. - Mam nadzieję, że na tyle uda mi się przygotować zespół, że nie będzie zaskoczony realiami pierwszej ligi. Jest to wyjątkowa liga, a jednocześnie bardzo ciekawa. Jeśli podtrzyma ona swoją specyfikę, nieobliczalność, a do tego dojdą marki klubowe, to naprawdę nowy sezon jawi się jako bardzo atrakcyjnny. Mecze marek przyciągną na trybuny i przed telewizory dużą rzeszę fanów. To idealny moment, aby liga jeszcze bardziej stała się medialna - zauważa opiekun Korony.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.