Młoda GieKSa pojedzie do USA!

9 cze 2017 Udostępnij

Podopieczni Akademii Piłkarskiej "Młoda GieKSa" zwyciężyli w turnieju "Młoda GieKSa Cup: American Dream" współorganizowanym przez firmę Danone i będą reprezentowali Polskę na międzynarodowych zawodach w Nowym Jorku.

Podopieczni Akademii Piłkarskiej "Młoda GieKSa" zwyciężyli w turnieju "Młoda GieKSa Cup: American Dream" współorganizowanym przez firmę Danone i będą reprezentowali Polskę na międzynarodowych zawodach w Nowym Jorku.

W turnieju "Młoda GieKSa Cup: American Dream" wzięło udział 8 renomowanych śląskich drużyn w kategorii wiekowej U12: GKS Katowice, ŻAPN Żywiec, GKS Tychy, Unia Oświęcim, Stadion Śląski Chorzów, MOSiR Jastrzębie, Zagłębie Sosnowiec i Juventus Academy Piekary Śląskie. Niezwykle zacięta rywalizacja toczyła się na obiekcie Kolejarza Katowice.

 

Młodzi adepci futbolu z Katowic, prowadzeni przez trenera Łukasza Bagsika, byli bezkonkurencyjni. Wygrali wszystkie mecze grupowe (Unia Oświęcim 3:0, APN GKS Tychy 3:1 i MOSIR Jastrzębie 1:0) i pewnie awansowali do półfinału, w którym zmierzyli się z młodymi zawodnikami Zagłębia Sosnowiec. Po regulaminowym czasie gry było 0:0, więc finalistę musiał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych, w których lepsi (3:2) okazali się katowiczanie.

Wielki finał, w którym GieKSiarze zmierzyli się z przedstawicielami akademii Stadionu Śląskiego Chorzów, był równie zacięty. Wobec bezbramkowego remisu Trójkolorowi znów musieli zachować zimną krew w rzutach karnych. Nie zawiedli i tym razem - wygrywając 2:1. To równoznaczne z tym, że to oni jako reprezentanci Polski wyjadą pod koniec września do Nowego Jorku na międzynarodowy turniej Danone Nations Cup. Dodajmy, że oficjalnym partnerem turnieju było Miasto Katowice.

MŁODA GIEKSA CUP: AMERICAN DREAM [GALERIA]

 

Danone Nations Cup to największy światowy turniej piłki nożnej dla dzieci w wieku 10-12 lat zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA). Celem rozgrywek jest inspirowanie milionów dzieci do sięgania po swoje marzenia oraz promowanie pozytywnych, sportowych wartości takich jak: humanizm, otwartość, bliskość (współpraca), entuzjazm oraz zasady fair play.

Danone Nations Cup składa się z dwóch części – krajowych rozgrywek oraz światowego finału. Rocznie w turniejach lokalnych bierze udział 2,5 miliona dzieci z 32 krajów. 400 z nich wyjeżdża na wielki finał, co roku organizowany w innym miejscu na świecie. W 2012 roku światowy finał odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizatorem Danone Nations Cup jest Danone, lider w tworzeniu smacznych i zdrowych produktów mlecznych wysokiej jakości.

 

">Więcej informacji na www.danone.pl i www.facebook.com/DanoneNationsCupPoland  .

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.