Ligowa jesień za nami. Kto bliżej celu?

1 gru 2019 Udostępnij

20. kolejek Fortuna 1 Ligi za nami. Rozgrywki powrócą pod koniec lutego. W jakich nastrojach pracować będą pierwszoligowcy podczas zimowej przerwy?

Sezon 2019/2020 od początku zapowiadał się bardzo emocjonująco. Przyczyną była zmiana formuły rozgrywek, która spowodowała, że szansę na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej będą miały drużyny z miejsc 3 - 6. Cztery kluby rozegrają spotkania barażowe o jedno miejsce dające awans. Fakt ten powoduje, że wszystkie zespoły grają przez cały czas o stawkę, bowiem różnice punktowe w tabeli są jak zawsze bardzo małe. 

 

Już po pierwszych 5. kolejkach Fortuna 1 Liga znowu nas zaskoczyła. Liderem była Warta Poznań, a na drugim miejscu znajdował się beniaminek z Bełchatowa. Co ciekawe, już wtedy każdy z pierwszoligowców na swoim koncie miał przynajmniej jedną porażkę, co spowodowało, że żadna z drużyn nie wypracowała sobie przewagi. Nie zmieniło się to po kolejnych pięciu meczach, ale w tym czasie cztery kolejne mecze wygrał Radomiak Radom, który awansował na drugą lokatę. Punkty zaczęły również zdobywać Chrobry Głogów i Odra Opole, które znajdowały się w strefie spadkowej. 

 

Na przełomie września i padziernika doszło do kilku roszad na stanowiskach trenerów. Dariusz Dudek został szkoleniowcem Zagłębia Sosnowiec, Paweł Cretti otrzymał zaufanie w Wigrach Suwałki, a Artura Skowronka w Stali Mielec zastąpił Dariusz Marzec. Z kolei miesiąc wcześniej Mariusza Pawlaka w Olimpii Grudziądz zastąpił Jacek Trzeciak. To właśnie Olimpia to obok Radomiaka jedna z największych niespodzianek bieżącego sezonu. Beniaminkowie zajmują miejsca barażowe. O ile po cichu myśleli o tym w Radomiu, o tyle w Grudziądzu przeżywają miłą niespodziankę. 

 

Rok temu jesienią przewagę nad pozostałymi drużynami systematycznie budował Raków Częstochowa. Teraz jednak nikt w Fortuna 1 Lidze nie zbudował takiej przewagi. Przez kilka kolejek liderem był Radomiak Radom, ale ostatnie tygodnie nie były dla beniaminka zbyt udane i na fotel lidera powróciła Warta Poznań. Rzutem na taśmę Stal Mielec wyprzedziła w tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biała. To właśnie te cztery drużyny odskoczyły od reszty stawki, jednak nie jest to przewaga na tyle duża, aby ktokolwiek mógł poczuć się bezpiecznie. 

 

Na miejscach spadkowych zimę spedzą Chojniczanka Chojnice, Wigry Suwałki i Odra Opole. Utrzymania nie mogą być pewne nawet drużyny od 9. miejsca. Ich przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie 6 punktów. Najbardziej żałować tego, że w rozgrywkach następuje przerwa mogą w Opolu. To właśnie Odra w ostatnich 4 kolejkach zdobyła 10 punktów i znacznie poprawiła swoją sytuację w tabeli. Ulgę natomiast poczuli w Chojnicach, gdzie przed sztab i zarząd zimą będą mogli popracować nad tym, aby drużyna wiosną zdołała utrzymać się w Fortuna 1 Lidze. 

 

Ligowcy wiosną rozegrają 14 kolejek. Przy tak płaskiej tabeli wszystko jest jeszcze możliwe. Ostatnia kolejka Fortuna 1 Ligi została zaplanowana na 30 maja, ale jeszcze w czerwcu towarzyszyć nam będą emocje. To wówczas zostaną rozegrane mecze barażowe, które dadzą nam odpowiedź na to kto jeszcze awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.