Lider kontra rewelacja wiosny

6 kwi 2017 Udostępnij

W piątkowy wieczór 7 kwietnia, dokładnie o 20:45 na Stadionie Miejskim w Mielcu piłkarze FKS Stal podejmą lidera Nice 1 Ligi Chojniczankę Chojnice. Będzie to zdecydowanie najciekawsze spotkanie w 25. kolejce.

Zespół z Chojnic od wielu tygodni plasuje się na czele ligowej stawki, to ekipa, która w swoim dorobku ma dokładnie tyle zwycięstw co Stal, czyli dziewięć, ale notuje aż czternaście remisów i zaledwie jedną porażkę. W poprzednim spotkaniu beniaminek musiał uznać wyższość Chojniczanki. Wtedy po golach Andrzeja Rybskiego lider Nice 1 Ligi wygrał 2:0. Kurs w Fortunie na taki wynik wynosi 12.5.

 

– To będzie bardzo trudne zadanie, ale ja wierzę w swoją drużynę. Chojniczanka to jednak zespół, który nie przegrał od siedmiu meczów, przegrał tylko jedno spotkanie w sezonie, w Legnicy – przestrzega trener Stali, Zbigniew Smółka. Kurs na to, że Stal otworzy wynik spotkania wynosi 1.96.

 

O taktycznym pomyśle na Chojniczankę nikt nie rozmawia w Mielcu szerzej, to tajemnica sztabu i zespołu. – Musimy oprzeć się na naszym sercu, na naszej walce, na naszym zaangażowaniu, pokazać, że w naszym domu nikt nie jest w stanie zrobić bałaganu – podkreśla.

 

Szkoleniowiec mielczan przypomina o celu Biało-Niebieskich w tym sezonie, o którym faktycznie można nieco zapomnieć spoglądając na tabelę Nice 1 Ligi, gdzie Stal ma tyle samo punktów co spadkowicze z ekstraklasy Górnik Zabrze i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

 

– Każdy z naszych kibiców wie jaki mamy ciężki układ spotkań, ile mamy wyjazdów. Według moich wyliczeń brakuje nam dziewięć punktów do utrzymania się w lidze – dodaje trener Smółka.

 

Piątkowy pojedynek Stal – Chojniczanka będzie transmitowany na żywo w Polsacie Sport Extra. W dotychczasowych meczach telewizyjnych Stal prezentowała się dobrze. – Telewizja zawsze nam sprzyjała. Nasza drużyna jest na razie odporna na stres, może nas motywuje to, że te mecze tak wyglądają. Zdobywamy punkty i liczę na to, że w piątek będzie podobnie – wskazuje zawodnik Biało-Niebieskich Przemysław Lech.

 

Podkreśla, podobnie jak trener Smółka, że cała kadra Stali jest gotowa do gry, nie ma świeżych kontuzji, nikt nie musi w piątek pauzować za kartki. Zespół mocno się mobilizuje, podobnie zresztą jak kibice. – Miasto żyje, kibice wiedzą jakie to jest ważne spotkanie. Przy wsparciu naszych trybun stać nas na to by sprawić sensację w piątek – mówi Zbigniew Smółka. – Nasze wyniki na wiosnę motywują ludzi w Mielcu by tu zagościć w piątek na meczu z Chojniczanką. Mecz jest w telewizji, ale apelujemy by kibice przyszli na stadion, takiej atmosfery przed telewizorem się nie czuje jak na Solskiego 1 – zaprasza Przemysław Lech.

 

 

Media Press Kit: Stal Mielec – ChojniczankaZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.