Lider jedzie do twierdzy Olsztyn

15 wrz 2017 Udostępnij

W 9. kolejce Nice 1 Ligi Miedź zagra na wyjeździe ze Stomilem. Legniczanie w tym sezonie są niepokonani, a w sobotę powalczą o szóste zwycięstwo. Nie będzie jednak łatwo, bo w Olsztynie w tym sezonie Stomil nie stracił jeszcze choćby punktu!

Stomil na własnym boisku jak dotąd nie bierze jeńców. Olsztynianie trzy razy grali w roli gospodarzy i wszystkie trzy mecze wygrali – kolejno: 3:1 z Podbeskidziem, 2:0 z GKS Tychy i 2:1 z Górnikiem Łęczna. To typowa drużyna własnego boiska, która znacznie gorzej spisuje się na wyjazdach – w tym sezonie w pięciu meczach wyjazdowych podopieczni Tomasza Asenskiego zdobyli tylko punkt. Kurs w Fortunie, że Stomil wygra obie połowy w meczu z Miedzią wynosi 6.

 

Do starcia z Miedzią przystąpią jednak osłabieni brakiem napastnika Artura Siemaszki, który w poprzedniej kolejce w meczu z Pogonią Siedlce zobaczył czerwoną kartkę za faul bez piłki. Trener Dominik Nowak też nie może skorzystać ze wszystkich graczy – za żółte kartki pauzować będzie prawy obrońca Grzegorz Bartczak, a z urazem zmaga się Jonathan de Amo Perez. 

 

– Poza obroną mam pozytywny ból głowy, bo do treningów wrócili już Omar Santana i Wojtek Łobodziński. W zespole widać dużą determinację, jest rywalizacja o miejsce w składzie i wszyscy ciężko pracują. Atmosfera jest świetna, wiadomo że dobre wyniki też mają na nią wpływ, ale nie popadamy w samozadowolenie. Na treningach widać dużą mobilizację, ale też jakość piłkarską. Stomil wygrał wszystkie mecze w roli gospodarza? Lubię łamać takie statystyki. Jedziemy tam po punkty – zapewnia szkoleniowiec Miedzi. Kurs w Fortunie, że Miedź strzeli gola w obu połowach wynosi 3.1.

 

Legniczanie w tym sezonie jeszcze nie przegrali, a pięć zwycięstw i trzy remisy dały im pozycję lidera tabeli. Do Olsztyna Miedź jedzie aby zdobyć twierdzę Stomilu i po raz kolejny obronić pierwsze miejsce. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej dziennikarze dopytywali trenera Miedzi o skuteczność napastników, a szczególnie Jakuba Vojtusa, który w poprzednim meczu, mimo kilku dobrych okazji, nie wpisał się na listę strzelców.

 

 – Kuba gra bardzo dobrze i na pewno się odblokuje. Martwiłbym się, gdyby nie dochodził do sytuacji strzeleckich, ale z tym nie ma żadnych problemów. To dojrzały piłkarz – bardzo dobrze realizuje na boisku założenia taktyczne, słucha naszych uwag, wie co musi poprawić i to tylko kwestia czasu, kiedy to zadziała. Dodam, że bardzo ciężko pracuje też Fabian Piasecki, a taka rywalizacja wpływa korzystnie na wszystkich – wyjaśnił Dominik Nowak.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.