Lider idzie wiosną po swoje. "Już jesienią wysłaliśmy jasny sygnał"

27 lut 2020 Udostępnij

Przed piłkarzami Warty Poznań jedna z najważniejszych rund w najnowszej historii klubu. "Zieloni" bronić będą pozycji lidera. A pomóc ma w tym utrzymanie trzonu kadry oraz transfery w formacji ofensywnej.

Warta pozyskała zimą dwóch pomocników - Jakub Apolinarskiego z Rakowa Częstochowa i Krzysztofa Danielewicza z Miedzi Legnica oraz napastnika - Mateusza Szczepaniaka. Kto wie, czy nie ważniejsze ruchy to te dotyczące przyszłości kluczowych zawodników. Sporo mówiło się o możliwym odejściu Gracjana Jarocha, którym interesowały się kluby ekstraklasy. Jaroch został jednak w Poznaniu. Wcześniej umowę z liderem przedłużył najskuteczniejszy strzelec "Zielonych" Mateusz Kupczak (osiem goli). Warta zatem jakościowo nie straciła, a wręcz zyskała, angażując trzech nowych graczy. 

 

- O każdym transferze, który obroni się na boisku, można powiedzieć, że jest udany. Na razie możemy nasze ruchy oceniać przez pryzmat pracy w okresie przygotowawczym i bazując na dyspozycji zawodników w sparingach. I w tym względzie muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Z Mateuszem i Krzyśkiem miałem okazję pracować. Kuby nie znałem, ale dał się już poznać z dobrej strony. Oddaliśmy kilku chłopaków na wypożyczenie, bo u nas nie dostawali wielu szans. Daliśmy wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu Adrianowi Cierpce, grę w Warcie zakończył Artur Marciniak. Dla mnie logiczne było więc, aby w te miejsca znaleźć zawodników, którzy wyróżniają się na poziomie 1 ligi, w dodatku posiadają doświadczenie, które przyda nam się wiosną. Czy wysyłamy konkretny sygnał o co walczymy? Myślę, że taki wysłaliśmy już jesienią, która była bardzo udana w naszym wykonaniu. Żal byłoby nie skorzystać z szansy, która się otworzyła. Będziemy walczyć do samego końca o awans - przyznaje trener Piotr Tworek. 

 

Poznaniacy swoją siłę opierają w głównej mierze na mocnej jednostce w postaci... drużyny, ale też kilku indywidualnościach, które, gdy trzeba, potrafią błysnąć. Kimś takim w ataku był Kupczak, Robert Janicki, Jaroch. Nowi zawodnicy Apolinarski, Danielewicz i przede wszystkim Szczepaniak jeszcze bardziej podniosą poziom drużyny. - Nie mogliśmy sobie pozwolić, żeby zostać z jednym napastnikiem, tym bardziej, że runda wiosenna jest trudniejsza. Musieliśmy wyjść naprzeciw potrzebom. Myślę, że we wiosennym rozdaniu piłkarze stanowiący o naszym trzonie potwierdzą formę. Sparing z Wisłą Płock pokazał, że nasza forma rośnie. Zaprezentowaliśmy się najlepiej ze wszystkich sparingów - podkreśla Tworek. 

 

Warta pokonała przedstawiciela ekstraklasy 1:0. Jedyną bramkę zdobył Jaroch. Tym samym zimowe sparingi "Warciarze" zakończyli bilansem trzech zwycięstw, dwóch remisów i dwóch porażek. - Tak zaplanowaliśmy okres przygotowawczy, żeby być w jak najlepszej formie startowej. To był dla nas trudny okres, bo z jednej strony długi, a z drugiej strony, jako jedyny zespół z czołówki nie polecieliśmy na obóz zagraniczny, więc trenowaliśmy cały czas na sztucznej murawie. Na takim podłożu piłka zachowuje się inaczej. Organizm też inaczej znosi takie obciążenia, tymczasem zasuwaliśmy mocno. Dlatego kiedy zeszliśmy ze sztucznej murawy na naturalną trawę - pierwszym takim momentem był sparing z Chojniczanką - to trenowaliśmy wyłącznie na naturalnym podłożu. Przed nami ostatni tydzień pracy, stricte przygotowujący pod najbliższego rywala - dodaje szkoleniowiec lidera Fortuna 1 Ligi. 

 

Mecz Warty z Radomiakiem Radom zakończy pierwszą kolejkę nowej rundy. -  Czy to handicap grać na koniec? Będzie to handicap, jeśli drużyny za nami nie zapunktują. Jeżeli nasi bezpośredni rywale wygrają to ciążyć na nas będzie konieczność wygrania, żeby zachować dystans. Nie patrzę na to, czy to poniedziałek, czy sobota. Oglądałem bodajże z trzy razy film "Nie lubię poniedziałku". A czy polubię poniedziałek, powiem po meczu z Radomiakiem - śmieje się Tworek. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.