Liczy się zwycięstwo

21 kwi 2017 Udostępnij

Stal Mielec jako beniaminek gra o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy, zgromadziła dotychczas 36 punktów, z tego wiosną aż 16. W tej rundzie mielczanie tylko dwa razy schodzili z boiska pokonani. Ulegli 0:1 Chojniczance Chojnice i Sandecji Nowy Sącz, zespołom z pierwszego miejsca w tabeli. GKS Katowice gra o awans do ekstraklasy. Ma 43 punkty, tylko 2 mniej od lidera z Nowego Sącza.

Zespół z Katowic ostatni mecz rozegrał jeszcze przed Wielkanocą i miał długą, liczącą dziewięć dni przerwę meczową. Stal w środę zagrała zaległy mecz w Nowym Sączu i w efekcie tylko dwa dni może poświęcić na przygotowania do meczu z GKS. W Katowicach muszą jak najszybciej zapomnieć o przegranej z Miedzią Legnica i wrócić do walki o ekstraklasę. Ostatnie dwa wyjazdowe spotkania dla zespołu z Bukowej były bardzo udane. Dwa zwycięstwa i bilans bramek 7:1.

 

W Mielcu dochodzą problemy kadrowe, w Sączu mielczanie zagrali bardzo osłabieni, skład na GKS do ostatniej chwili będzie niewiadomą.
– Najistotniejsze by piłkarze się zregenerowali. Wszyscy wiemy jaką mamy sytuację kadrową. Jesteśmy znowu mocno poobijani, szczególnie Krzysztof Drzazga – mówi trener mielczan Zbigniew Smółka. Dodaje, że od zmienników wymaga więcej jakości na murawie. – W różnicy jakości i detalach na boisku wyszło to, że dostaliśmy na Sandecji bramkę. Zmiennicy zagrali w większości pozytywnie, ale byli też zawodnicy, którzy wystąpili słabiej. Będziemy to analizować – zapowiada.

 

– Przyjeżdża do nas najlepszy zespół w tej lidze. Ważna będzie strategia, dyscyplina taktyczna i regeneracja, byśmy fizycznie byli dobrze przygotowani. I najważniejsze by stadion był z nami, można przełamać barierę wytrzymałości przy dopingu jaki jest w Stali Mielec – podkreśla mielecki szkoleniowiec.

 

W minionej rundzie losy spotkania rozstrzygnęła jedna bramka strzelona już w 3. minucie przez Grzegorza Goncerza. Według Fortuny kurs na to, że spotkanie nie zakończy się remisem wynosi 2.

 

Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport. Początek od godziny 17:30.

 

Media Press Kit: Stal Mielec - GKS Katowice

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.