Liczby 26. kolejki F1L: Passa GKS Katowice i Arki Gdynia

9 kwi 2024 Udostępnij
Andrzej Klemba / laczynaspilka.pl

Porażka Lechii Gdańsk sprawiła, że jedyną drużyną bez porażki w 2024 roku pozostaje już tylko Arka Gdynia, która na dodatek awansowała na pozycję lidera i jest niepokonana od ośmiu spotkań. Pięć meczów wygrali gospodarze, tylko dwa goście, a dwukrotnie padł remis. Zapraszamy na wybrane liczby 26. kolejki Fortuna 1. Liga.

1 – tylko jeden zawodnik strzelił pierwszą bramkę w ty m sezonie. To Damian Zbozień (Górnik Łęczna);

2 – tylu piłkarzy zadebiutowało w pierwszej lidze. Żaden z nich nie skończył jeszcze 20 lat. To niespełna 18-letni (rocznik 2006) Michał Stempniewicz z Podbeskidzia Bielsko-Biała i rok starszy Białorusin Hleb Kuczko z Wisły Płock;

12. – mecz bez straconej bramki zanotował Maciej Gostomski, bramkarz Górnika Łęczna i został samodzielnym liderem klasyfikacji czystych kont. Tym razem nie dał się pokonać piłkarzom Podbeskidzia Bielsko–Biała, a jego zespół wygrał 2:0 i awansował na miejsca barażowe.;

21 – tyle punktów zdobył najlepszy zespół w 2024 roku. W meczu na szczycie GKS Katowice pokonał dotychczasowego lidera Lechię Gdańsk i było to szóste zwycięstwo z kolei podopiecznych trenera Rafała Góraka, którzy awansowali na trzecie miejsce. Przerwali też passę sześciu zwycięstw rywali;

164 – tyle dni Polonia Warszawa czekała na zwycięstwo. W tym czasie siedem meczów zremisowała, a sześć przegrała. Pokonała Resovię 1:0, ale wciąż ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową;

373 – od tylu minut niepokonany jest Dawid Kudła, bramkarz Górnika Łęczna. Ostatni raz wyciągał piłkę z siatki w 77. minucie meczu 22. kolejki ze Zniczem Pruszków. Potem nie pokonali go zawodnicy Resovii, Podbeskidzia, Zagłębia Sosnowiec i Lechii. Rekord sezonu to czyste konto przez 406 minut Gostomskiego;

21029 – to najwyższa frekwencja w tej kolejce. Kiedy Wisła rozgrywa mecz domowy można być niemal pewnym, że to właśnie przy Reymonta będzie najwięcej kibiców. I tak właśnie było. 21029 kibiców na spotkaniu z Motorem Lublin (1:3) to drugi wynik w tym sezonie. 4208 to średnia frekwencja w całej pierwszej lidze na meczu ligowym. Na Wiśle przeciętnie jest 15675 kibiców, na drugim miejscu jest Motor (7553), a na trzecim Lechia (6160).