Liczby 2.kolejki F1L

1 sie 2023 Udostępnij
laczynaspilka.pl

To była kolejka gości, którzy triumfowali w czterech z dziewięciu meczów. Na czele są cztery drużyny z kompletem (sześciu) punktów, a tyle samo jeszcze nic w tym sezonie nie zdobyło. Zapraszamy na liczby Fortuna 1. Ligi.

1 – drużyna w tym sezonie jeszcze nie zdobyła bramki – to Resovia;

– tyle goli mają najskuteczniejsi zawodnicy ligi. Do Hiszpana Luisa Fernandeza z Lechii Gdańsk dołączył jego rodak Borja Galan (Odra Opole). Co ciekawe obaj zawodnicy grali w sezonie 2017/2018 w tej samej drużynie – w rezerwach Deportivo La Coruna. Wtedy więcej bramek zdobył Fernandez;

– zwycięstwa gości. Trzy punkty z wyjazdów przywiozły Motor Lublin, Miedź Legnica, Wisła Kraków i GKS Tychy. U siebie wygrały tylko lider – Odra Opole i GKS Katowice. Trzy mecze zakończyły się remisami.

10 – tyle zespołów w tym sezonie jeszcze nie poniosło porażki, ale z drugiej strony tyle samo nie zdobyło trzech punków;

13 – tylu piłkarzy strzelił pierwsze bramki w sezonie. Dawid Czapliński (Odra), Marcel Misztal (Podbeskidzie Bielsko–Biała), Paweł Moskwik (Znicz Pruszków), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Bartosz Wolski (Motor), Tomas Poznar (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Kamil Antonik, Damian Michalik, Michael Kostka (wszyscy Miedź), Mateusz Michalski (Polonia Warszawa), Angel Rodado, Szymon Sobczak (Wisła Kraków), Kamil Kościelny (Stal Rzeszów);

17 lat i 24 dni miał w dniu debiutu w seniorach Wiktor Sawicki, napastnik Arki Gdynia. Wychowanek GKS Wikielec urodził się w 2006 roku.

25 – tyle goli padło w drugiej serii spotkań. To 11 mniej niż na inaugurację. Średnia spadła z 4,00 do 3,38. W poprzednim sezonie przeciętnie w meczu zdobywano 2,64 bramki.

Czytaj więcej na laczynaspilka.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.