Liczby 15. kolejki F1L

15 lis 2023 Udostępnij
Andrzej Klemba / laczynaspilka.pl

Zaledwie 12 bramek zdobyli w weekend piłkarze pierwszej ligi. Bilans był idealni równy: trzy razy wygrali gospodarze, trzy razy goście, a trzy spotkania zakończyły się remisami. Zapraszamy na wybór liczb 15 kolejki Fortuna 1. Ligi.

6. – zwycięstwo z rzędu odniosła Arka Gdynia. Tym razem pokonała w Sosnowcu Zagłębie 3:1 i dzięki porażce Odry Opole w Płocku z Wisłą 0:2 została nowym liderem pierwszej ligi;

– tylu piłkarzy zdobyło premierowe gole w tym sezonie. To: Dawid Kocyła, Paweł Chrupała (obaj Wisła Płock), Krystian Tabara (Znicz Pruszków), Mateusz Ozimek (Chrobry Głogów), Marcel Ziemann (Zagłębie Sosnowiec), Jesus Diaz (Stal Rzeszów);

7 – tyle meczów bez puszczonej bramki ma Maciej Gostomski z Górnika Łęczna. Tym razem nie dał się pokonać zawodnikom Polonii i dołączył do Artura Halucha z Odry Opole, który tym razem dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. 35-letni Gostomski średnio traci bramkę co 123 minuty.

7. – mecz z rzędu bez zwycięstwa zanotowało ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec. Ostatni raz ze zwycięstwa piłkarze trenera Artura Derbina cieszyli się 15 września. Od tego czasu cztery mecze przegrali, a trzy zremisowali.

12 – tylko tyle goli zdobyli pierwszoligowcy. To najgorsza kolejka w tym sezonie. Oznacza, że przeciętnie w meczu padało 1,33 bramki. To sprawiło, że średnia całego sezonu spadła do 2,51 i jest niższa niż w poprzednich rozgrywkach (2,64);

704 – tyle żółtych kartek pokazali już w tym sezonie sędziowie. Kartkę nr 700 dostał Iban Salvador z Miedzi Legnica;

12003 – tylu kibiców na mecz Lechii przyciągnęła wizyta Wisły Kraków (0:0). Pierwszy raz w tym sezonie frekwencja na stadionie w Gdańsku przekroczyła dziesięć tysięcy osób. W całej kolejce na trybunach było 33255 kibiców. Średnia tego sezonu to 4301.

Czytaj więcej na laczynaspilka.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.