Liczby 14. kolejki F1L

7 lis 2023 Udostępnij
Andrzej Klemba / laczynaspilka.pl

Piąte zwycięstwo z rzędu odniosła Arka Gdynia i jest już wiceliderem pierwszej ligi. W 14. kolejce tylko dwa razy wygrali gospodarze, cztery razy lepsi byli goście, a trzy spotkania zakończyła się remisem. Zapraszamy na wybrane liczby weekendu na zapleczu ekstraklasy.

– gol padł po samobójczym strzale. Pechowcem okazał się Tomas Mikinić z Odry Opole. W tym sezonie do własnej bramki trafiło siedmiu zawodników;

2 – tyle zespołów w tym sezonie nie zostało jeszcze ukaranych ani jedną czerwoną kartką. To Miedź Legnica i Wisła Płock;

6 – tylu piłkarzy zdobyło pierwszą bramkę w tym sezonie. To Bartosz Biedrzycki (Polonia Warszawa), Dawid Brzozowski (GKS Katowice), Rifet Kapić (Lechia Gdańsk), Marcin Urynowicz, Bartłomiej Wasiluk (obaj Resovia) i Przemysław Szarek (Motor Lublin);

10 – tyle goli w sezonie zdobył Łukasz Sekulski, najlepszy strzelec pierwszej ligi. Tym razem trafił z rzutu karnego w meczu Wisły Płock z Motorem (2:2);

11 – tylu piłkarzy nie opuściło nawet minuty w tym sezonie. W tym gronie jest dziewięciu bramkarzy i już tylko dwóch zawodników z pola – Nemanja Mijusković (Miedź Legnica) i Rafał Niziołek (Odra Opole). Wszyscy zagrali po 1260 minut;

19 lat, 7 miesięcy i 12 dni – to wiek Kuby Wiśniewskiego z Wisły Kraków, który w tej kolejce zadebiutował w pierwszej lidze. Debiutantów w tym sezonie było już 127.

14269 – to najwyższa frekwencja w tej kolejce. Tylu kibiców przyszło na mecz Wisły Kraków z Zagłębiem Sosnowiec, który zakończył się bezbramkowym remisem. To trochę poniżej średniej przy Reymonta, która wynosi 16248. W całej lidze przeciętnie na mecze przychodzi 4340 osób.