Lechia na czele, a Wisła strzela najwięcej goli

26 mar 2024 Udostępnij

Za nami już dwadzieścia cztery kolejki Fortuna 1 Ligi. Liderem jest Lechia Gdańsk, która odniosła najwięcej zwycięstw w sezonie. Tabelę zamyka Zagłębie Sosnowiec, które wygrało tylko dwa razy. Górnik Łęczna jest natomiast jedynym zespołem, który nie doznał porażki w domowym spotkaniu.

Lider z największą ilością zwycięstw

Liderem Fortuna 1 Ligi jest Lechia Gdańsk. Drużyna prowadzona przez trenera Szymona Grabowskiego zgromadziła czterdzieści siedem punktów i o dwa "oczka" wyprzedza Arkę Gdynia. Nad trzecim zespołem w zestawieniu Lechiści mają już sześć punktów przewagi. Na tym etapie rozgrywek to spora zaliczka. Pozycja ekipy z Gdańska w zestawieniu nie może dziwić. Lechia to bowiem drużyna, która w tym sezonie odniosła najwięcej zwycięstw (czternaście). Arka i GKS Tychy mają po trzynaście triumfów. Na drugim biegunie jest Zagłębie Sosnowiec. Ten zespół zwyciężył tylko dwa razy i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Niewiele lepsze jest Podbeskidzie Bielsko-Biała (trzy zwycięstwa i przedostatnie miejsce).

Wisła wciąż efektowna

Wciąż najbardziej efektownym zespołem w Fortuna 1 Lidze jest Wisła Kraków. "Biała Gwiazda" w tabeli zajmuje czwarte miejsce (41 punktów), a w tym sezonie ligowym strzeliła 45 goli. Drugie miejsce w tej klasyfikacji ex aequo zajmują Lechia Gdańsk i GKS Katowice. Obie te drużyny zdobyły po 41 bramek. Najmniej goli strzeliło Zagłębie Sosnowiec (15), a następnie Podbeskidzie Bielsko-Biała, które może się pochwalić osiemnastoma trafieniami.

Lechia traci najmniej goli

Lider Fortuna 1 Ligi w tym sezonie stracił najmniej goli ze wszystkich drużyn występujących w tych rozgrywkach. Gdańszczanie dali się pokonać tylko dziewiętnaście razy. Co ciekawe, drugi w takim zestawieniu jest Górnik Łęczna. Klub z Lubelszczyzny w tabeli zajmuje dziesiąte miejsce i do lidera traci jedenaście "oczek". Warto jednak podkreślić, że Górnik w tym sezonie stracił tylko 22 gole.

Górnik jedynym takim zespołem

Skoro już o klubie z Łęcznej mowa, to jest to jedyny zespół w Fortuna 1 Lidze, który w tym sezonie nie doznał porażki na własnym stadionie. W stawce pierwszoligowych ekip nie ma innej takiej drużyny. Lider i wicelider na swoim koncie mają jedną porażkę "u siebie". Najwięcej - osiem razy - w roli gospodarza przegrało Zagłębie Sosnowiec. Siedem takich porażek poniosła Polonia Warszawa.

Zacięta walka

W Fortuna 1 Lidze trwa zacięta walka o to, aby zająć miejsce w ścisłej ligowej czołówce. Trzeci w tabeli GKS Tychy nad siódmą w zestawieniu Wisłą Płock ma tylko trzy punkty przewagi. Po 36 "oczek" (dwa mniej niż płocczanie) zgromadziły natomiast trzy kolejne drużyny. To wszystko pokazuje, jak seria słabszych lub lepszych dwóch - trzech meczów w wykonaniu poszczególnej drużyny może diametralnie zmienić jej sytuację w tabeli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.