Kurs pierwszej pomocy z piłkarzami GKS Tychy

1 wrz 2017 Udostępnij

Ponad 33 tysiące. Tyle wypadków - i to tylko tych drogowych - miało miejsce w zeszłym roku w Polsce. Zginęło wówczas ponad 3 tys. osób. Uczestnikiem albo świadkiem takich zdarzeń może być każdy. Jednak według statystyk, to jak się zachować i pomóc poszkodowanym, wie zaledwie co piąty Polak. Teraz będzie się można tego nauczyć razem z zawodnikami GKS Tychy.

Umożliwia to "Express(owa) pomoc", czyli projekt Radia Express FM, w ramach którego od kilku tygodni w różnych śląskich miastach każdy może przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową czy układanie poszkodowanego w pozycji bocznej-ustalonej. Ponadto można się dowiedzieć, w jaki sposób się zachować w różnych sytuacjach, które mogą nas spotkać na drodze.

 

W radiowy projekt zaangażowały się już Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, śląska policja czy instruktorzy nurkowania.

 

Teraz czas na ostatnią odsłonę wakacyjnej akcji! Tego, jak ratować ludzkie życie, będzie się można nauczyć przy Stadionie Miejskim w Tychach.

Na miejscu będą m.in. ratownicy medyczni z psem-ratownikiem, zawodnicy GKS Tychy oraz motocykliści.

 

Zapraszamy już w najbliższy piątek, 1 września na parking przy Stadionie Miejskim (od ul. Edukacji) w Tychach. W godz. 16.00-18.00 - na fantomie - każdy będzie mógł się nauczyć udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Piłkarze GKS Tychy osobiście zaproszą także na spotkanie z Olimpią Grudziądz.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.