Krzysztof Brede w Chojniczance

10 cze 2017 Udostępnij

Zarząd klubu MKS „Chojniczanka 1930” Chojnice osiągnął porozumienie z trenerem Krzysztofem Brede. Umowa pomiędzy klubem a trenerem zostanie podpisana po powrocie szkoleniowca z urlopu i wtedy Krzysztof Brede obejmie oficjalnie funkcję pierwszego trenera Chojniczanki.

 Krzysztof Brede jak dotychczas nie pracował jako pierwszy trener. W poprzednich latach był asystentem trenera Michała Probierza w Jagiellonii Białystok, która została wicemistrzem Polski. W Białymstoku pracował przez trzy lata. Wcześniej – także jako asystent Michała Probierza – był członkiem sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk. Krzysztof Brede to osoba mocno związana z klubem z Gdańska. Jako piłkarz zagrał w Lechii pięć sezonów i jest jej wychowankiem.

 

Informujemy także, że asystentem trenera Brede będzie Hubert Kościukiewicz. Kościukiewicz ostatnio pracował jako asystent trenera w MKS-ie Kluczbork i Olimpii Grudziądz. W związku z tym, pracę jako drugi trener zakończył Hermes Neves Soares. Hermes trafił do Chojnic w kwietniu ubiegłego roku. Najpierw pracował jako asystent Macieja Bartoszka. Po odejściu tego ostatniego, przez trzy prowadził Chojniczankę jako pierwszy trener. Pod jego wodzą żółto-biało-czerwoni wygrali jedno spotkanie, a dwa zremisowali. Następnie był asystentem Piotra Gruszki i Artura Derbina. 

 

W związku ze zmianami w sztabie szkoleniowym Chojniczanki, klub nie będzie kontynuował współpracy z trenerem analitykiem Michałem Jagiełką. Michał do Chojniczanki dołączył w październiku ubiegłego roku. 

 

– Rozpoczynamy nowy proces przebudowy zespołu, dlatego podjęliśmy decyzję o gruntownych zmianach w klubie. Naszym celem jest dalszy postęp i rozwój drużyny. Wszystkim trenerom, asystentom i analitykom pracującym w klubie przez ten ostatni sezon dziękuję za emocjonujący sezon– mówi wiceprezes klubu, Jarosław Klauzo.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.