Kryzys trwa

2 kwi 2017 Udostępnij

W meczu 24. kolejki Nice 1 Ligi Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów 3:1. Tym samym „Czarne Wilki” nadal nie mogą przełamać fatalnej passy.

Do składu Pogoni po pauzie za kartki wrócił Tomasz Lewandowski, z kolei na placu gry zabrakło kontuzjowanego Marcina Burkhardta.

Pierwsze minuty spotkania nie obfitowały w sytuacje podbramkowe, Gospodarze największe zagrożenie sprawiali po stałych fragmentach gry i to właśnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego padł pierwszy gol w meczu. W 27. minucie futbolówkę w pole karne zacentrował Jakub Wilk, a tam akcję skutecznie zamknął Alen Ploj. Po stracie bramki siedlczanie próbowali przejąć inicjatywę i szybko odrobić starty. Drutex-Bytovia nie pozwoliła jednak Pogonistom rozwinąć skrzydeł i do przerwy było 1:0.

Od początku drugiej połowy oraz gry nie uległ zmianie. W 53. minucie piłkę do siatki posłał Mateusz Klichowicz, ale w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej. Pogoń okazji do wyrównania szukała głównie po strzałach z dystansu, jednak żadna z prób nie zakończyła się powodzeniem.

Gospodarze w drugich 45. minutach grali bardzo dojrzale i długo bronili korzystnego rezultatu. W 80. minucie w polu karnym faulowany był wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Eusébio Bancessi. Rzut karny na gola zamienił niezawodny Mateusz Żytko.

Po tym trafieniu Pogoń poszła za ciosem i w 84. minucie po bardzo dobrym i precyzyjnym uderzeniu Grzegorza Tomasiewicza objęła prowadzenie. Po tym ciosie gospodarze już się nie podnieśli. Co więcej, w doliczonym czasie czerwoną kartką za uderzenie rywala ukarany został Omar Monterde. W 94. minucie Pogoniści podwyższyli wynik. Kontratak skutecznym strzałem do pustej bramki wykończył Eusébio. Podopieczni Marcina Broniszewskiego zainkasowali bezcenny komplet punktów.

Drutex-Bytovia Bytów – Pogoń Siedlce 1:3 (1:0)