Korona Kielce w PKO BP Ekstraklasie!

29 maj 2022 Udostępnij

Po dzisiejszym, finałowym meczu barażowym w ekstraklasie melduje się zespół z Kielc, choć do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Korona Kielce - Chrobry Głogów 3:2 (1:2)

Bramka: Adam Frączczak 18', 64' (k), Jacek Kiełb 119' - Mikołaj Lebedyński 38', Michał Rzuchowski 39'

 

To był bardzo ważny mecz dla obydwu drużyn. Ten, kto go wygra zagra w przyszłym sezonie w PKO BP Ekstraklasie. W 18. minucie pierwszego gola zdobyła Korona za sprawą trafienia Adama Frączczaka i choć początkowo sędzia odgwizdał spalonego, to ostatecznie po wideoweryfikacji bramkę uznał. Asystę zaliczył Roberto Corral. W odpowiedzi w 27. minucie Michał Rzuchowski uderzał na bramkę gospodarzy, ale kapitalną interwencją popisał się Konrad Forenc. W 38. minucie gola zdobył Mikołaj Lebedyński, ale również tym razem dopiero po konsultacji z wozem VAR bramka została uznana. Dosłownie minutę później po błędzie Szpakowskiego gola dającego prowadzenie zdobył Michał Rzuchowski. W 62. minucie podyktowany został rzut karny dla Korony, a Frączczak zamienił go na bramkę dla gospodarzy. W 83. minucie piłka ponownie trafia do bramki Leszczyńskiego, jednak gol nie został uznany z powodu spalonego. W regulaminowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali na swoją korzyść i potrzebna była dogrywka. W jej trakcie do kilku interwencji był zmuszony Rafał Leszczyński, jednak skutecznie obronił swój zespół przed utratą bramki. W 119. minucie w dwójkowej akcji Łukowski i Kiełb rozgrywali między sobą piłkę, Łukowski dośrodkował w pole karne a Jacek Kiełb ostatecznie umieścił piłkę w siatce. Korona Kielce wygrała to spotkatnie i awansowała do PKO BP Ekstraklasy!ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.