Kluby Fortuna 1 Ligi w sparingach wykuwają formę na wiosnę

28 sty 2024 Udostępnij

W Fortuna 1 Lidze co prawda trwa zimowa przerwa, ale piłkarze pracują już w pocie czoła. Zespoły przygotowują się do wznowienia sezonu i rozgrywają kolejne mecze sparingowe. Trwa praca nad tym, aby wiosną forma była jak najlepsza.

Pierwszoligowcy nie mogą narzekać na nudę. Zawodnicy rozpoczęli treningi mające jak najlepiej przygotować ich do wznowienia rozgrywek. Swoją formę drużyny sprawdzają poczas meczów kontrolnych. Jak spisały się zespoły występujące w Fortuna 1 Lidze? Prześledźmy ich wyniki w sparingach.

Arka Gdynia

Lider Fortuna 1 Ligi jak na razie rozegrał tylko jeden mecz sparingowy. Gdynianie przebywają na zgrupowaniu w Turcji, gdzie zmierzyli się z mistrzem Macedonii Północnej, FC Struga. Ta potyczka zakończyła się remisem 1:1. W niedzielę piłkarze Arki rywalizować będą z mistrzem Czarnogóry, Budocnost Podgorica. We wtorek natomiast lider rozgrywek zmierzy się z serbskim zespołem Radnik Surdulica. Przed Arką intensywne dni.

Arka Gdynia - FC Struga 1:1

GKS Tychy

Wicelider Fortuna 1 Ligi pierwsze spotkanie sparingowe w zimowym okresie przygotowawczym rozegrał w sobotę, 13 stycznia. Rywalem tyszan był II-ligowy Hutnik Kraków. I trzeba przyznać, że w tej potyczce nie brakowało emocji. II-ligowiec w tym meczu prowadził już 3:0, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 3:3. W piątek 19 stycznia i w sobotę 20 stycznia drużyna prowadzona przez Dariusza Banasika rozegrała dwa kolejne mecze kontrolne. Tyszanie pokonali 1:0 GKS Katowice oraz zremisowali 1:1 z GKS-em Jastrzębie. 28 stycznia tyszanie rywalizować będą z NK Karlovac 1919, a 31 stycznia ich rywalem będzie OFK Mladost Donja Gorica.

GKS Tychy - Hutnik Kraków 3:3

GKS Tychy - GKS Katowice 1:0

GKS Tychy - GKS Jastrzębie 1:1

Motor Lublin

Arka Gdynia jak na razie rozegrała jeden mecz sparingowy, a piłkarze Motoru Lublin z rywalami sprawdzili się już pięciokrotnie. Lublinianie zaczęli od mocnego uderzenia, bowiem zmierzyli się z czołowym zespołem z PKO BP Ekstraklasy, Jagiellonią Białystok. Do tego meczu doszło 17 stycznia, a zakończył on się remisem 0:0. Motorowcy następnie odnieśli dwa zwycięstwa. W obu przypadkach Motor 20 stycznia rywalizował z innymi przedstawicielami Fortuna 1 Ligi. Drużyna Goncalo Feio pokonała 2:0 Stal Rzeszów i 2:1 Znicz Pruszków. 27 stycznia lublinianie znów dwukrotnie wyszli na boisko. Spotkanie z Resovią Rzeszów zakończyło się bezbramkowym remisem. Z występującą w drugiej lidze Wisłą Puławy Motor zwyciężył natomiast 5:1.

Motor Lublin - Jagiellonia Białystok 0:0

Motor Lublin - Stal Rzeszów 2:0

Motor Lublin - Znicz Pruszków 2:1

Motor Lublin - Resovia Rzeszów 0:0

Motor Lublin - Wisła Puławy 5:1

Lechia Gdańsk

Czwarty zespół w tabeli Fortuna 1 Ligi ma za sobą trzy potyczki kontrolne. Lechia najpierw przegrała z Chojniczanką Chojnice. Teraz zespół przebywa na zgrupowaniu w Turcji, gdzie rozegrał dwa sparingi. W pierwszym przegrał z zespołem z Kosowa, a w drugim pokonał inną ekipę z tego kraju.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 2:3

Lechia Gdańsk - FC Drita 1:2

Lechia Gdańsk - Neftchi Fargona 1:0

Wisła Kraków

"Biała Gwiazda" również przebywa na zgrupowaniu w Turcji, gdzie rozegrała już dwa spotkania kontrolne. Pierwszy mecz, z FC Nassaji Mazandaran, zakończył się bezbramkowym remisem. W drugim spotkaniu, z kazachskim FK Arytrau, Wisła zwyciężyła 2:0. Kolejna potyczka kontrolna drużyny z Krakowa ma odbyć się 30 stycznia.

Wisła Kraków - FC Nassaji Mazandaran 0:0

Wisła Kraków - FK Arytrau 2:0

Odra Opole

Odra Opole zimuje na szóstej pozycji w tabeli Fortuna 1 Ligi. Piłkarze prowadzeni przez Adama Noconia w spotkaniu sparingowym rozegranym 13 stycznia zmierzyli się z III-ligową Ślęzą Wrocław. Opolanie w tym meczu okazali się zdecydowanie lepsi i rywala pokonali 4:0. W kolejnej potyczce kontrolnej - 19 stycznia - Odra rywalizowała z Puszczą Niepołomice występującą w PKO BP Ekstraklasie. Ten mecz drużyna z Fortuna 1 Ligi przegrała 0:3. Kolejny mecz opolan odbył się 24 styczna. Odra wygrała w nim 3:1 z inną ekipą z Fortuna 1 Ligi, Chrobrym Głogów. 27 stycznia opolanie przegrali natomiast 0:2 z Miedzią Legnica.

Odra Opole - Ślęza Wrocław 4:0

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 0:3

Odra Opole - Chrobry Głogów 3:1

Odra Opole - Miedź Legnica 0:2

Wisła Płock

Wisła Płock, czyli siódmy zespół w pierwszoligowym zestawiu, za sobą ma cztery spotkania sparingowe. Płocczanie najpierw rywalizowali z III-ligowym Sokołem Kleczew. Zespół z Fortuna 1 Ligi rywala pokonał 3:0. 18 stycznia Wisła zmierzyła się natomiast z GKS-em Bełchatów i ten mecz wygrała 4:2. Ekipa z Płocka przebywa teraz na zgrupowaniu w Turcji. W pierwszym z czterech meczów kontrolnych zaplanowanych podczas zgrupowania Wisła pokonała Sogdianę Jizzakh z Uzbekistanu 3:2. W drugim spotkaniu płocczanie zremisowali bezbramkowo z węgierskim Csakvari TK. Kolejne dwa sparingi Wisły już niebawem: dwa mecze zaplanowano na 29 stycznia.

Wisła Płock - Sokól Kleczew 3:0

Wisła Płock - GKS Bełchatów 4:2

Wisła Płock - Sogdiana Jizzakh 3:2

Wisła Płock - Csakvari TK 0:0

​​​​Miedź Legnica

Trzy spotkania sparingowe rozegrali piłkarze Miedzi Legnica. Zespół z Fortuna 1 Ligi najpierw zmierzył się z czeską drużyną Slovan Liberec. Ekipa prowadzona przez Radosława Bellę musiała uznać wyższość rywala, który zwyciężył 3:0. Czesi po pierwszej połowie prowadzili 2:0, a w końcówce potyczki dołożyli trzeciego gola. W kolejnej potyczce, do której doszło 20 stycznia, Miedź zmierzyła się z Chrobrym Głogów i ten mecz przegrała 1:2.27 stycznia Miedź pokonała 2:0 zespół z Fortuna 1 Ligi, Odrę Opole.

Slovan Liberec - Miedź Legnica 3:0

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1

Odra Opole - Miedź Legnica 0:2

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Popularne "Słonie" zdecydowanie nie próżnują i za sobą mają już sześć sparingów. Bruk-Bet Termalica Nieciecza na początek rywalizował z przedstawicielem PKO BP Ekstraklasy, Puszczą Niepołomice. Ten mecz "Słonie" przegrały 1:2. Gola dla Bruk-Bet Temaliki strzelił Wojciech Jakubik. W drugim spotkaniu ekipa z Niecieczy zmierzyła się z III-ligową Siarką Tarnobrzeg i to spotkanie wygrała pewnie, 3:0. Kolejnym sparingpartnerem był inny III-ligowiec, Star Starachowice. Drużyna z Niecieczy rywala ograła 3:0. 20 stycznia "Słonie" zmierzyły się natomiast z kolejnym III-ligowcem, Wieczystą Kraków. W tym meczu Bruk-Bet Termalica musiał uznać wyższość rywala, który zwyciężył 2:1. Bruk-Bet Termalica przebywa aktualnie na obozie w Turcji, gdzie rozegrał już dwa sparingi. W pierwszym "Słonie"zmierzyły się z gruzińskim Dinamo Batumi i ten mecz zakończył się remisem 1:1. W drugim spotkaniu zespół z Niecieczy wygrał 2:0 z drugą drużyną ligi uzbekistańskiej, Nasaf Qarshi.

Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Siarka Tarnobrzeg 3:0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Star Starachowice 3:0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wieczysta Kraków 1:2

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Dinamo Batumi 1:1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Nasaf Qarshi 2:0

Górnik Łęczna

19 stycznia drużyna z Lubelszczyzny zmierzyła się z lokalnym rywalem, Świdniczanką Świdnik. Piłkarze z Łęcznej to spotkanie wygrali 3:1. Następnie Górnik rywalizował z III-ligowym GKS-em Bełchatów i ten mecz wygrał 2:0. W trzeciej potyczce kontrolnej klub z Łęcznej musiał uznać wyższość rywala z PKO BP Ekstraklasy, Puszczy Niepołomice. Drużyna z Niepołomic zwyciężyła 2:1.

Świdniczanka Świdnik - Górnik Łęczna 1:3

Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 2:0

Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 2:1

GKS Katowice

Zespół Rafała Góraka najpierw zmierzył się z III-ligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, a kilka minut po wznowieniu gry katowiczanie zdobyli decydującego gola. W drugim spotkaniu GKS przegrał 0:1 z GKS-em Tychy. W ostatnich dniach katowiczanie pracowali intensywnie. 24 stycznia GKS rozegrał dwa sparingi (zremisował 0:0 z Kotwicą Kołobrzeg oraz wygrał 1:0 z Polonią Środa Wielkopolska). W sobotę 27 stycznia katowiczanie zremisowali 1:1 z Lechem II Poznań.

Gwarek Tarnowskie Góry - GKS Katowice 1:2

GKS Tychy - GKS Katowice 1:0

GKS Katowice - Kotwica Kołobrzeg 0:0

GKS Katowice - Polonia Środa Wielkopolska 1:0

GKS Katowice - Lech II Poznań 1:1

Stal Rzeszów

Piłkarze Stali Rzeszów rozegrali jak na razie dwa mecze kontrolne. W pierwszym zmierzyli się z Motorem Lublin. W tym spotkaniu lepszy okazał się beniaminek Fortuna 1 Ligi. Motor zwyciężył 2:0. Rzeszowianie w kolejnej potyczce sparingowej rywalizowali z II-ligową Stalą Stalowa Wola. Zespół ze stolicy Podkarpacia zwyciężył 2:0.

Motor Lublin - Stal Rzeszów 2:0

Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola 2:0

Znicz Pruszków

Na początek przygotowań Znicz zmierzył się z II-ligową Wisłą Puławy. W tym meczu nie brakowało goli, bowiem padło ich aż sześć. Lepsza okazała się drużyna z Pruszkowa, która zwyciężyła 4:2. Co ciekawe, Znicz po pierwszej części spotkania przegrywał 0:2. Pomimo tego później zdołał zdobyć cztery gole i zwyciężyć w tej potyczce kontrolnej. W drugim meczu klub z Pruszkowa rywalizował z występującą w PKO BP Ekstraklasie Stalą Mielec i tę potyczkę również wygrał. Klub z Pruszkowa rywala pokonał 1:0. Trzecim rywalem Znicza był Motor Lublin. Lublinianie to spotkanie wygrali 2:1. W kolejnym meczu kontrolnym Znicz wygrał 3:1 z III-ligową Legionovią Legionowo. W piątym sparingu beniaminek Fortuna 1 Ligi pokonał 1:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Znicz Pruszków - Wisła Puławy 4:2

Znicz Pruszków - Stal Mielec 1:0

Motor Lublin - Znicz Pruszków 2:1

Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo 3:1

Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0

Chrobry Głogów

Głogowianie jak na razie rozegrali cztery sparingi. W pierwszym rywalizowali z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi, Polonią Warszawa. W starciu z "Czarnymi Koszulami" Chrobry wygrał 3:1. W drugim spotkaniu kontrolnym Chrobry również odniósł zwycięstwo. Drużyna z Głogowa okazała się lepsza od Miedzi Legnica, którą pokonała 2:1. 24 stycznia głogowianie zmierzyli się z Odrą Opole i tym razem ponieśli porażkę (1:3). W sobotniej grze kontrolnej głogowianie pokonali natomiast 3:2 Górnika Polkowice.

Chrobry Głogów - Polonia Warszawa 3:1

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1

Odra Opole - Chrobry Głogów 3:1

Chrobry Głogów - Górnik Polkowice 3:2

Polonia Warszawa

Polonia Warszawa najpierw przegrała 1:3 z Chrobrym Głogów. Następne jednak beniaminek Fortuna 1 Ligi pokonał 4:0 Lechię Zielona Góra. To było spotkanie kończące sześciodniowy obóz przygotowawczy w Zielonej Górze. W sobotę "Czarne Koszule" przegrały 0:2 z II-ligową Pogonią Siedlce.

Chrobry Głogów - Polonia Warszawa 3:1

Lechia Zielona Góra - Polonia Warszawa 0:4

Polonia Warszawa - Pogoń Siedlce 0:2

Resovia Rzeszów

Klub ze stolicy Podkarpacia 20 stycznia rozegrał swój pierwszy mecz sparingowy. W spotkaniu w Stalowej Woli Resovia bezbramkowo zremisowała z II-ligową Wisłą Puławy. 27 stycznia Resovia, również bezbramkowo, zremisowała z Motorem Lublin.

Resovia Rzeszów - Wisła Puławy 0:0

Motor Lublin - Resovia Rzeszów 0:0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

W pierwszym spotkaniu sparingowym piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała zmierzyli się z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice. Podbeskidzie rywala rozgromiło aż 9:2. 20 stycznia Podbeskidzie rywalizowało z II-ligowym Hurnikiem Kraków. W tym meczu również nie zabrakło goli. "Górale" rywala pokonali 5:2. Co ciekawe, Podbeskidzie z ekipą z Krakowa przegrywało 0:2, ale zdołalo odwrócić losy potyczki na swoją korzyść. W trzecim sparingu Podbeskidzie zmierzyło się z wiceliderem słowackiej ekstraklasy, MSK Żylina. Pierwszoligowiec ten mecz przegrał 0:5.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pniówek Pawłowice 9:2

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Hutnik Kraków 5:2

MSK Żylina - Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0

Zagłębie Sosnowiec

Zamykające tabelę Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec za sobą ma trzy sparingi. Klub z Sosnowca rywalizował z MFK Ruzomberok, ósmym zespołem słowackiej ekstraklasy. Zagłębie to spotkanie przegrało 1:2. Następnie piłkarze Zagłębia zremisowali 2:2 z Rekordem Bielsko-Biała, a w sobotę pokonali swoje rezerwy 1:0.

MFK Ruzomberok - Zagłębie Sosnowiec 2:1

Zagłębie Sosnowiec - Rekord Bielsko-Biała 2:2

Zagłębie Sosnowiec - Zagłębie II Sosnowiec 1:0

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.