Kluby Fortuna 1 Ligi będą rywalizować ze sobą w czasie mundialu!

21 lis 2022 Udostępnij

Za nami 18 kolejek Fortuna 1 Ligi, które przyniosły nam niejedną niespodziankę. Teraz piłkarzy czeka zasłużona przerwa, ale do końca roku kluby nadal będą ze sobą rywalizować. Tym razem w typowaniu wyników zbliżających się rozgrywek Mistrzostw Świata w Katarze. Rusza Typer Fortuny, czyli gra organizowana przez sponsora tytularnego rozgrywek wraz z Pierwszą Ligę Piłkarską.

W pierwszym etapie typera Fortuny wszystkie 18 klubów typować będzie wyniki meczów reprezentacji Polski oraz naszych grupowych rywali. Za poprawnie wytypowany wynik klub otrzymuje 3 punkty, za poprawnie wytypowanego zwycięzcę 1 punkt. Najlepsze 16 klubów awansuje do drabinki finałowej, gdzie kluby typować będą wszystkie mecze z danego etapu fazy pucharowej. 

 

Po kolejnych fazach pucharowych odpadać będą kolejne najsłabsze drużyny w tabeli, i tak:

 

  • podczas 1/8 finału MŚ rywalizować będzie 16 drużyn F1L,
  • podczas 1/4 finału MŚ rywalizować będzie 8 najlepszych drużyn F1L,
  • podczas 1/2 finału MŚ, meczu o 3. miejsce i finału rywalizować będą 4 najlepsze drużyny F1L.

 

O kolejności w tabeli decydować będzie: 

 

  • liczba zdobytych punktów, 
  • liczba poprawnie wytypowanych meczów reprezentacji Polski (w fazie grupowej i ewentualnie w fazie pucharowej do momentu, w którym reprezentacja nie odpadnie z turnieju) 
  • mniejsza liczba meczów za 0 punktów, 
  • więcej zdobytych punktów w poprzedniej fazie (punkt brany pod uwagę w fazie pucharowej),
  • szybkość wysłania typów do F1L.

 

 

Kluby swoje typy będą umieszczać na profilach społecznościowych, a klasyfikacja generalna będzie pojawiać się na kanałach społecznościowych Fortuna 1 Ligi. W finale zmierzą się dwa najlepiej typujące kluby spośród wszystkich osiemnastu, ale zwycięzca może być tylko jeden. Zwycięski klub otrzyma tytuł Mistrza Typera Fortuny. 

 

Kibice natomiast wszystkie spotkania Mistrzostw Świata mogą obstawiać u sponsora tytularnego ligi - firmy Fortuna, która w związku z mundialem przygotowała dla kibiców szereg promocji. Sprawdź więcej na stronie www.efortuna.pl.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.