Klasa dla ezawodników. GKS i ZS4 otwierają się na esport

19 kwi 2018 Udostępnij

GKS Tychy i Zespół Szkół nr 4 otworzyły drzwi przed uczniami, których marzeniem jest praca w Esporcie. We wtorek w ZS4 w Tychach odbył się dzień otwarty z udziałem Akademii Esportowej GKS Tychy i Marcina "Szumi" Szumilasa. W auli Zespołu Szkół odbył się m.in turniej w Counter-Strike, pokazowy mecz, wykłady dla rodziców oraz przedstawiona została koncepcja klasy o profilu technik-informatyk z rozszerzeniem Esportu. GKS Tychy zostanie jej oficjalnym partnerem.

- Mamy ambitny plan, żeby wspólnie z GKS Tychy uruchomić klasę Esportową. Będzie ona bazowała na kierunku technik-informatyk. Zainteresowanie jest bardzo duże. Przy okazji dnia otwartego chcieliśmy zaprezentować nasze plany, osiągnięcia, ale także zamierzenia, które chcemy realizować. Nie mogło zabraknąć oczywiście miejsca na pokazowy turniej gier elektronicznych.Dziękujemy GKS Tychy za zaangażowanie. To była na pewno duża frajda dla uczestników, ale i jasny sygnał, co chcemy robić w najbliższym roku szkolnym- mówi Zygmunt Marczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 4.

 

Podczas dnia otwartego uczniowie i rodzice mogli  posłuchać wykładu znanego w środowisku Esportowym, Kamila Tarki. Założyciel organizacji Adversa Esports współpracuje z Krajową Federacją Sportów Elektronicznych. Na terenie całego kraju realizuje 28 projektów klas Esportowych. Ponadto odwiedzający we wtorek Zespół Szkół nr 4 wzięli  udział w panelu dyskusyjnym poświęconym uzależnieniom czy systematycznemu treningowi.

 

Atrakcją dla wszystkich graczy był turniej CS:GO. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny. Najlepsi okazali się reprezentanci  TEB Tychy. Nagrodą był dwudniowy pobyt w Gaming House na Stadionie Miejskim. Zawodnikiem turnieju został Jakub Maciejewski. Co ciekawe w Tychach znany jest również z gry w hokeja- na co dzień występuje w  Tyskich Lwach. W meczu pokazowym Esportowa Akademia GKS Tychy nie dała jednak szans TEB Tychy. "Trójkolorowi" wygrali 16-4.

 

Nie zabrakło również połączenia sportu tradycyjnego z elektronicznym. W specjalnej strefie miłośnicy FIFA  mogli spróbować swoich sił z e-zawodnikiem GKS Tychy, Marcinem "Szumi" Szumilasem.


- Miałem okazję rozegrać kilkadziesiąt spotkań. Cieszę się, że mogłem sprawdzić możliwości fanów. Staram się grać jak najczęściej. Mamy w planach turnieje dla kibiców, będę chciał również streamować swoje mecze- zaznacza Marcin "Szumi" Szumilas, e-zawodnik GKS Tychy.


Pierwsza w Tychach klasa Esportowa zostanie uruchomiona od września. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.