Kibice zdecydowali! Tak wygląda jedenastka sezonu Fortuna 1 Ligi

19 cze 2024 Udostępnij
Fot. 400mm.pl

Drużyna zdominowana przez zawodników Lechii Gdańsk uzupełniona przedstawicielami kilku innych zespołów. Tak wygląda najlepsza jedenastka sezonu wybrana przez kibiców Fortuna 1 Ligi.

Kibice w specjalnym głosowaniu na oficjalnym kanale na Facebooku Fortuna 1 Ligi w ostatnich dniach mogli wybierać zawodników, którzy znajdą się najlepszej jedenastce sezonu. Rywalizacja była zacięta i wyrównana, a tę wyjątkową drużynę zdominowali zawodnicy Lechii Gdańsk. Ostatecznie w zespole znalazło się miejsce dla pięciu piłkarzy Lechii, po dwóch zawodników Wisły Kraków i GKS-u Katowice oraz po jednym przedstawicielu Arki Gdynia i Motoru Lublin. Wybrów fanów był następujący:

Bohdan Sarnavskyi (Lechia Gdańsk) - Bartosz Jaroch (Wisła Kraków), Arkadiusz Jędrych (GKS Katowice), Elias Olson (Lechia Gdańsk), Dawid Gojny (Arka Gdynia) - Camilo Mena (Lechia Gdańsk),Piotr Ceglarz (Motor Lublin),Ivan Zhelizko (Lechia Gdańsk), Maksym Khlan (Lechia Gdańsk) - Sebastian Bergier (GKS Katowice), Angel Rodado (Wisła Kraków).

Kibice dokonali wyboru z listy nominowanych zawodników. Na poszczególnych pozycjach wyglądała ona następująco:

Bramkarze

Nominowani: Maciej Gostomski (Górnik Łęczna), Bohdan Sarnavskyi (Lechia Gdańsk), Artur Haluch (Odra Opole).

Rywalizacja w tej kategorii była bardzo zacięta i wyrównana. Od początku było dwóch faworytów: Maciej Gostomski z Górnika Łęczna i Bohdan Sarnavskyi z Lechii Gdańsk. Ostatecznie kibice w głosowaniu zdecydowali się postawić na przedstawiciela zwycięzcy rozgrywek Fortuna 1 Ligi, Bohdan Sarnavskyi'a z Lechii Gdańsk. Ten w niedawno zakończonym sezonie wystąpił w 31 meczach Lechii w Fortuna 1 Lidze i był bardzo pewnym punktem zespołu. Trzeba też jednak docenić Macieja Gostomskiego, który stanowił o sile Górnika Łęczna. Bohdan Sarnavskyi wygrał także głosowanie na najlepszego bramkarza rundy jesiennej Fortuna 1 Ligi.

Lewy obrońca

Nominowani: Dawid Gojny (Arka Gdynia), Jakub Szrek (Odra Opole), Krystian Wachowiak (Stal Rzeszów).

Na pozycji lewego obrońcy zwyciężył Dawid Gojny z Arki Gdynia. To przedstawiciel zespołu, który w finale baraży przegrał z Motorem Lublin. Gojny zagrał w 30 ligowych spotkaniach. Nie strzelił gola, ale wielokrotnie groźnie dogrywał piłkę w pole karne rywali. To jedyny przedstawiciel gdynian w najlepszej "jedenastce" sezonu Fortuna 1 Ligi. Dawid Gojny wygrał także głosowanie na najlepszego lewego obrońcę rundy jesiennej Fortuna 1 Ligi.

Środkowy obrońca

Nominowani: Michał Marcjanik (Arka Gdynia), Elias Olsson (Lechia Gdańsk), Arkadiusz Jędrych (GKS Katowice), Nemanja Mijuskovic (Miedź Legnica), Wiktor Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

W kategorii środkowego obrońcy nominowanych było pięciu piłkarzy. Kibice zdecydowali się postawić na Arkadiusza Jędrycha z GKS-u Katowice i Eliasa Olssona z Lechia Gdańsk. Wybór Jędrycha nie może być żadnym zaskoczeniem. To kluczowy piłkarz GKS-u Katowice, a więc zespołu, który bezpośrednio awansował do PKO BP Ekstraklasy. Jędrych wystąpił w 32 meczach Fortuna 1 Ligi, w których strzelił aż dwanaście goli. Elias Olsson to natomiast ważny punkt Lechii Gdańsk. Szwed zagrał w 30 meczach i zdobył dwa gole. Olsson znalazł się również w najlepszej jedenastce rundy jesiennej Fortuna 1 Ligi w kategori środkowy obrońca.

Prawy obrońca

Nominowani: Bartosz Jaroch (Wisła Kraków), Przemysław Stolc (Arka Gdynia), Maciej Wolski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

Na tej pozycji nominowani byli przedstawiciele Wisły Kraków, Arki Gdynia i Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Wybór kibiców był jednoznaczy - fani postawili na zawodnika "Białej Gwiazdy", który znalazł się również w najlepszej jedenastce rundy jesiennej Fortuna 1 Ligi w kategorii prawy obrońca. Jaroch w niedawno zakończonym sezonie wystąpił w 29 meczach ligowych, w których strzelił dwa gole.

Lewy pomocnik

Nominowani: Maksym Khlan (Lechia Gdańsk), Paweł Moskwik (Znicz Pruszków), Grzegorz Rogala (GKS Katowice).

Kolejny przedstawiel Lechii Gdańsk, który został wybrany przez kibiców Fortuna 1 Ligi. Fani mogli wybierać pomiędzy Maksymem Khlanem, Pawłem Moskwikiem i Grzegorzem Rogalą. Wybór padł na Khlana, a więc na jednego z najważniejszych zawodników drużyny z Gdańska. 21-letni piłkarz wystąpił w 24 meczach ligowych, a strzelił w nich dziewięć goli. Bardzo trudny do upilnowania i groźny pod bramką rywali.

Defensywny pomocnik

Nominowani: Ivan Zhelizko (Lechia Gdańsk), Antoni Kozubal (GKS Katowice), Wiktor Żytek (GKS Tychy).

Wśród nominowanych zawodników znaleźli się przedstawiciele Lechii Gdańsk, GKS-u Katowice i GKS-u Tychy. Także i tym razem wybór padł na zawodnika Lechii Gdańsk, który pokonał m.in. znakomicie spisującego się w czasie trwania rozgrywek, zaledwie 19-letniego, Antoniego Kozubala z GKS-u Katowice. 23-letni Ukrainiec z Lechii zagrał w 27 spotkaniach ligowych, w których strzelił trzy gole. Faworyt kibiców wygrał głosowanie na najlepszego defensywnego pomocnika również w rundzie jesiennej Fortuna 1 Ligi.

Ofensywny pomocnik

Nominowani: Piotr Ceglarz (Motor Lublin), Michał Bajdur (Polonia Warszawa), Shuma Nagamatsu (Znicz Pruszków).

Wśród nominowanych tym razem bez przedstawiciela Lechii Gdańsk. Nominowani byli zawodnicy Motoru Lublin, Polonii Warszawa i Znicza Pruszków. Zwyciężył piłkarz Motoru Lublin, a więc zespołu, który po barażach awansował do PKO BP Ekstraklasy. Piotr Ceglarz na pewno miał spory udział w tym, że lublinianie zdołali awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. To podstawowy piłkarz Motoru, który wystąpił w 34 spotkaniach. Strzelił w nich dwanaście goli.

Prawy pomocnik

Nominowani: Camilo Mena (Lechia Gdańsk), Marcin Wasielewski (GKS Katowice), Nikodem Zawistowski (Polonia Warszawa).

Kolejny z zawodników Lechii Gdańsk, który okazał się faworytem kibiców. Fani na pozycji prawego pomocnika zdecydowali się postawić na Camilo Menę. 21-letni Kolumbijczyk stanowił o sile Lechii. Wystąpił w 29 spotkaniach ligowych i strzelił w nich pięć goli. Wielokrotnie dobrze dogrywał też piłkę do kolegów z zespołu.

Napastnicy

Nominowani: Sebastian Bergier (GKS Katowice), Karol Czubak (Arka Gdynia), Angel Rodado (Wisła Kraków), Łukasz Sekulski (Wisła Płock)

Wśród nominowanych mieliśmy czterech zawodników w tym tylko jednego z klubu, który w przyszłym sezonie zagra w PKO BP Ekstraklasie. Sebastian Bergier, bo o nim mowa, znalazł uznanie w oczach fanów i został wybrany do najlepszej jedenastki sezonu Fortuna 1 Ligi. Snajper GKS-u Katowice wystąpił w 33 spotkaniach ligowych, w których strzelił trzynaście goli. Obok niego w formacji ataku wybrany został Angel Rodado z Wisły Kraków. Ta decyzja fanów była oczywista. Hiszpan to bezapelacyjnie najlepszy piłkarz "Białej Gwiazdy", a także jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy zawodnik Fortuna 1 Ligi. Angel Rodado z 22 golami na koncie został królem strzelców rozgrywek. 27-latek znalazł się również w najlepszej jedenastce rundy jesiennej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.