Kibice Górali nie zawiedli - krew oddana!

18 lis 2018 Udostępnij

9. edycja akcji Oddaj krew, idź na mecz znów udowodniła, że kibice TSP nie zawodzą!

Od dziewięciu lat klub TS Podbeskidzie z partnerami zachęca bielszczan do oddawania krwi. Zawsze dla krwiodawców nagrodą są bilety na mecze. Zwykle były to bilety na mecze ligowe Górali. W tym roku, korzystając z okazji, że w Bielsku-Białej gości młodzieżowa reprezentacja kraju, każdy kto oddał krew otrzymał podwójne zaproszenie na mecz Polska – Ukraina, który w poniedziałek 19 listopada rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim.

 

Dodatkowych atrakcji w czasie trwania zbiórki nie brakowało – przez całą akcję obecni byli zawodnicy Podbeskidzia, którzy chętnie rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć z kibicami. Szczytną ideę niesienia pomocy promowali ratownicy z Beskidzkiej Grupy GOPR, którzy wykonali  pokaz pierwszej pomocy i instruowali gości Gemini Park jak prawidłowo ratować życie. Dla dzieci: foremki z pysznej czekolady, malowanie buzi i prace plastyczne a przed Gemini Park stanął gigantyczny dmuchany zamek – wszystko to zapewnili animatorzy z Idea Events.

 

Główną zachętą dla uczestników akcji była jednak z pewnością chęć niesienia pomocy – krwi w szpitalach brakuje niemal zawsze, a każdego dnia niestety przybywa potrzebujących, których stan zdrowia wymaga transfuzji.

 

Dzięki współpracy z bielskim oddziałem PCK oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przed centrum handlowym Gemini Park zatrzymał się ambulans, w którym kompleksowo obsługiwani byli krwiodawcy. Tych jak zwykle było wielu – zarejestrowało się 70 osób, z czego 58 oddało krew, dało to łącznie ponad 26 litrów bezcennego, ratującego życie płynu. Co szczególnie ważne – dziewięć osób oddało krew po raz pierwszy, a to znaczy, że rodzina honorowych dawców krwi znów się powiększyła o kibiców Górali.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.