Karol Czubak piłkarzem kwietnia Fortuna 1 Ligi

8 maj 2023 Udostępnij

Karol Czubak uzyskał dwanaście głosów ekspertów i został wybrany piłkarzem kwietnia. Laureat nagrody wskaże cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek firma Fortuna przekaże 10 000 zł.

Karol Czubak w kwietniu był nie do zatrzymania, kiedy to zdobył 5 goli i wskoczył na szczyt klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Ligi. Co ciekawe, to drugie wyróżnienie dla gracza Arki Gdynia w tym sezonie, za wrzesień statuetkę odebrał inny napastnik żółto-niebieskich Omran Haydary. Gdynianie walczą o to, aby trzeci raz z rzędu zagrać w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy. Po 30. kolejce zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli. 

 

W głosowaniu udział wziął panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Zwycięzca głosowania internautów otrzymał 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte było 1 punkt.

 

Karol Czubak (Arka Gdynia) uzyskał 12 głosów ekspertów, Luis Fernandez (Wisła Kraków) 7 głosów (3 punkty od panelu ekspertów, 4 punkty za zwycięstwo w głosowaniu kibiców), Maciej Makuszewski (Odra Opole) otrzymał 4 punkty, a Damian Michalik (Stal Rzeszów) 2 głosy. 25 możliwych do uzyskania głosów zostało przekazanych na czterech ww. zawodników, a więc Rok Kirdić (Puszcza Niepołomice) nie otrzymał żadnego.

 

PIŁKARZ MIESIĄCA 2022/2023:

 

Lipiec 2022 - Michał Żyro (Wisła Kraków)

Sierpień 2022 - Pirulo (ŁKS Łódź)

Wrzesień 2022 - Omran Haydary (Arka Gdynia)

Październik 2022 - Piotr Mroziński (Puszcza Niepołomice)

Luty 2023 - Pirulo (ŁKS Łódź)

Marzec 2023 - Luis Fernandez (Wisła Kraków)

Kwiecień 2023 - Karol Czubak (Arka Gdynia)ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.