Jupitery rozświetlą stadion Warty Poznań

9 sie 2019 Udostępnij

Firma ADA-LIGHT z Gostynina postawi jupitery na stadionie przy Drodze Dębińskiej – poinformowała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Podpisano umowę na realizację inwestycji, która będzie kosztowała ponad 2,273 mln zł. Po jej ukończeniu Warta Poznań będzie mogła wrócić do „Ogródka” i rozgrywać tam mecze ligowe.

Stadion, na którym swoje mecze rozgrywała dotychczas Warta Poznań, nie spełnia wymogów licencyjnych Fortuna 1 Ligi. To dlatego „Zieloni” muszą podejmować rywali na obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim. Przeszkodą jest brak sztucznego oświetlenia, ale ma się to wkrótce zmienić.

 

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęły bowiem przetarg na budowę jupiterów na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka ADA-LIGHT z Gostynina i to właśnie z nią została podpisana umowa na realizację budowy. W „Ogródku” staną m.in. cztery wieże oświetleniowe o wysokości ok. 25 m wraz z wyposażeniem oraz stacja transformatorowa. – Podpisana umowa gwarantuje kompletną dokumentację projektową i sprawne przeprowadzenie robót budowlanych przez wykonawcę. Po zakończeniu inwestycji „Zieloni” znów będą mogli rozgrywać mecze o ligowe punkty na własnym boisku – mówi Marcin Gołek, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich na oficjalnej stronie internetowej spółki.

 

PIM informuje, że całość robót budowlanych przy Drodze Dębińskiej zakończy się w kwietniu 2020 roku. Sam system sztucznego oświetlenia boiska powinien być jednak gotowy znacznie wcześniej – tak, aby Warta Poznań jak najszybciej mogła wrócić do „Ogródka”, gdzie znów będzie rozgrywała swoje mecze Fortuna 1 Ligi.

 

Firma ADA-LIGHT działa w branży od 16 lat. W ostatnim czasie stawiała jupitery m.in. na stadionach obecnych i niedawnych ligowych rywali Warty Poznań w Fortuna 1 Lidze, czyli na obiektach w Legnicy, Niecieczy, Bytowie, Opolu, Częstochowie i Łodzi (stadion ŁKS).ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.