Jubileuszowe derby

4 kwi 2017 Udostępnij

10 maja 2008. Wtedy domowy mecz Chrobrego z Miedzią Legnica zakończył się wygraną legniczan 2:0 i było to ich ostatnie zwycięstwo w historii derbowej rywalizacji. Od tamtego momentu Chrobry zaczął nadrabiać i za każdym razem punktować w spotkaniach z Miedzią. Czy teraz przedłuży serię? W środę dojdzie już do 50. ligowych derbów Chrobrego z Miedzią.

W sumie na 49 dotychczasowych gier Chrobry wygrywał 12-krotnie. 18 meczów padło łupem Miedzi, a 19 kończyło się remisem. Ten bilans do tego wspomnianego 2008 roku był dla pomarańczowo-czarnych mocno niekorzystny. To co prawda tylko liczby, ale obrazowały to, że sportowo rywale niemal zawsze byli ten krok do przodu.

 

Chrobry musiał gonić i zaczął to skutecznie robić. Wtedy powoli zaczynał marsz w górę ligowej hierarchii i na tej drodze postępu Miedź już nie była ich w stanie zatrzymać. Od tamtego momentu odbyło się siedem pojedynków zakończonych bilansem 3-4-0, wszystkie za kadencji trenera Ireneusza Mamrota. Podtrzymanie tej korzystnej passy będzie niezwykle trudne. W Fortunie kurs na zwycięstwo Chrobrego wynosi 4.05.

 

 

Co teraz? Teraz Chrobry doszedł do momentu, w którym mocno musi bronić 1 ligi. Miedź natomiast idzie w innym kierunku, walczy o awans i jeśli zwycięży, wskoczy na premiowane tym miejsce. Wystarczy spojrzeć na dorobek punktowy na wiosnę. Miedź zdobyła już siedem punktów na wiosnę, a Chrobry zaledwie jeden. Jesienią padł remis 1:1. Teraz obie ekipy potrzebują zwycięstwa. Kurs na to, że mecz nie skończy się remisem wynosi 1.29.

 

Drogi obu ekip znów więc dość mocno się rozbiegają. Na teraz nie jest to sezon 2015/16, który Chrobry kończył szósty, Miedź siódma, a derby to dwukrotne 2:1 dla Pomarańczowo-Czarnych. Czy to wpłynie na najbliższą rywalizację? Chrobrego czeka na pewno, przynajmniej w teorii, dużo trudniejsza przeprawa od tych siedmiu wcześniejszych.

 

50. ligowe derby w środę o godzinie 18:30 w Legnicy.

 

Sezon 2016/2017 (I liga)

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:1 (Bonecki)

Miedź Legnica - Chrobry Głogów

 

Sezon 2015/2016 (I liga)

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1 (Górski, Lafrance)

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:2 (Hudyma, Drewniak)

 

Sezon 2014/2015 (I liga)

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 3:1 (Bednarski, Michalec, Lafrance-sam.)

 

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1 (Szczepaniak)

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.