Jubileusz Zawistowskiego i Lisowskiego

11 wrz 2017 Udostępnij

Przed niedzielnym meczem z GKS-em Tychy miał miejsce specjalny jubileusz. Po raz 101. w barwach Chojniczanki zagrał Paweł Zawistowski, a po raz 100. Wojciech Lisowski. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego z rąk prezesów: Macieja Polasika i Jarosława Klauzo otrzymali specjalne koszulki z numerem 100.

Paweł Zawistowski w Chojniczance debiutował krótko po tym, jak trafił do klubu z Górnika Łęczna. Dokładnie było to pod koniec sierpnia 2014 roku, gdzie wyszedł w podstawowym składzie Chojniczanki na mecz z GKS-em Katowice. Popularny „Zawias” bardzo szybko został jednym z liderów drużyny, a także został mianowany kapitanem. W barwach Chojniczanki zdobył już 22 bramki, a w poprzednim sezonie był także najskuteczniejszym zawodnikiem klubu, co pozwoliło uplasować się mu także w czołówce klasyfikacji najlepszych strzelców Nice 1 Ligi. Setny mecz w barwach Chojniczanki rozegrał w Opolu, gdzie zdobył bramkę dającą zespołowi z Chojnic – jak się później okazało – tylko chwilowe prowadzenie. Tydzień później, mierzonym strzałem z dystansu zdobył kapitalną bramkę otwierającą wynik meczu z GKS-em Tychy. Strzały z dystansu to specjalność Pawła Zawistowskiego, gdyż już nie raz w żółto-biało-czerwonej koszulce zdobywał piękne bramki – najczęściej po rzutach wolnych.

 

 

Wojciech Lisowski do Chojnic trafił latem 2014 roku. Były gracz m.in. Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice, bardzo szybko zadebiutował w Chojniczance, gdyż stało się to już w pierwszej kolejce sezonu 2014/15. W rundzie jesiennej często wchodził z ławki rezerwowych, ale wiosną zyskał w końcu uznanie u trenującego wówczas zespół Mariusza Pawlaka i stał się podstawowym zawodnikiem żółto-biało-czerwonych, którzy po świetnej rundzie uplasowali się na 5 pozycji. Po swojej prawej stronie boiska zalicza sporo udanych interwencji, a także udanych ofensywnych rajdów. Zdarzało się, że grał także na środku obrony, lewej obronie czy prawej pomocy. Swój setny występ okrasił przepiękną bramką, która była jego czwartym trafieniem dla Chojniczanki.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.