Jesień Fortuna 1 Ligi w raporcie InStat

17 gru 2020 Udostępnij

Firma InStat, z którą współpracują kluby Fortuna 1 Ligi przygotowała raport za rundę jesienną sezonu 2020/2021.

W rundzie jesiennej Miedź Legnica była najskuteczniejszą drużyną ze stałych fragmentów gry. Podopieczni Jarosława Skrobacza zdobyli takich goli 17 i aż 6 z nich zdobyli z rzutów karnych. Na drugim miejscu znalazłą się Arka Gdynia, a na trzecim ŁKS Łódź. Co ciekawe, obie te drużyny strzeliły 5 bramek właśnie z jedenastek.

 

Strzelone gole ze stałych fragmentów gry:

 

1. Miedź Legnica - 17,
2. ŁKS Łódź - 13,
3. Arka Gdynia - 11,
4. Chrobry Głogów - 10,
5. GKS Tychy - 10.

 

Najwięcej problemów przy stałych fragmentach gry mieli z kolei zawodnicy Korony Kielce, którzy dali się m.in. dwukrotnie zaskoczyć przeciwnikowi przez wyrzut piłki z autu. Mimo że Miedź zdobyła aż 17 goli ze stałych fragmentów gry to straciła też sporo bo 11 - podobnie jak Chrobry, czy Sandecja. Najwięcej goli z rzutów karnych straciła natomiast Puszcza Niepołomice (6).

 

Stracone gole ze stałych fragmentów gry:

 

1. Korona Kielce - 13,
2. Miedź Legnica - 11,
3. Chrobry Głogów - 11,
4. Sandecja Nowy Sącz - 11,
5. GKS Bełchatów - 10.

 

W przeciągu całej rundy bardzo duże posiadanie piłki w każdym meczu notują zawodnicy Bruk-Bet Termaliki. Lider Fortuna 1 Ligi przy piłce utrzymuje się średnio 65% czasu gry! Na drugim miejscu znajduje się ŁKS Łódź, a na trzecim Miedź Legnica. O ile taki styl gry bardzo odpowiada zawodnikom z Niecieczy i Łodzi, o tyle w Legnicy piłkarze mają czasem problem z przekuciem tego na dobry wynik.

 

Średnie procentowe posiadanie piłki:

 

1. Bruk-Bet Termalica - 65%, 
2. ŁKS Łódź - 59%,
3. Miedź Legnica - 54%,
4. Arka Gdynia - 53%,
5. Radomiak Radom - 52%.

 

Sporo drużyn w Fortuna 1 Lidze stara się grać wysokim pressingiem i odzyskiwać piłki na połowie przeciwnika. Jesienią najczęściej dokonywali tego zawodnicy Arki Gdynia, Widzewa Łódź, czy Korony Kielce. Statystycznie najmniej takich akcji podejmowała Sandecja Nowy Sącz. 

 

Odzyskiwanie piłek na połowie rywala (średnia na mecz): 

 

1. Arka Gdynia - 12,
2. Widzew Łódź - 12,
3. Korona Kielce - 11,
4. Chrobry Głogów - 10,
5. Miedź Legnica - 10.

 

Najwięcej prób odbiorów w Fortuna 1 Lidze mają defensywni pomocnicy. Jakub Serafin i Miłosz Trojak przodują w tej klasyfikacji. Co ciekawe, w zestawieniu brakuje zawodników z czołowych drużyn, co może oznać, że w ogólnych rozrachunku nie mają one w meczu zbyt dużo momentów, w którym muszą skupić się na defensywie. 

 

Liczba odbiorów (próby/udane):

 

1. Jakub Serafin 92/60,
2. Miłosz Trojak 86/49,
3. Michał Kaput 85/45,
4. Radosław Adamski 80/41,
5. Iwo Kaczmarski 79/44.

 

W klasyfikacji dryblingów, jak zawsze, czołowe miejsca zajmują skrzydłowi. Na pierwszym miejscu znalazł się Leandro z Radomiaka Radom.

 

Liczba dryblingów (próby/udane):

1. Leandro 132/79,
2. Maksymilian Banaszewski 112/56,
3. Jacek Podgórski 106/64,
4. Szymon Pawłowski 95/59,
5. Pirulo 94/57.

 

Jedenastka jesieni* według najwyższego wskaźnika InStat Index (jest to liczba, która określa efektywność zawodników na podstawie wszystkich zebranych danych):

 

Arkadiusz Malarz - Adrian Klimczak, Jan Sobociński, Artem Putiwcew, Mateusz Grzybek - Piotr Wlazło, Joan Roman, Michał Trąbka, Pirulo - Roman Gergel, Kamil Zapolnil.

 

*pod uwagę wzięliśmy zawodników, którzy spędzili na boisku minimum 765 minut, czyli co najmniej połowę możliwego czasu gry. Zawodnicy są przypisani do pozycji na których występowali najczęściej.

 

Pełny raport dostępny jest TUTAJ.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.