Janukiewicz i Bąk zawodnikami Chojniczanki

5 lip 2017 Udostępnij

Radosław Janukiewicz będzie od przyszłego sezonu nowym bramkarzem Chojniczanki. Janukiewicz związał się z chojnickim klubem rocznym kontraktem. Do klubu dołączył także skrzydłowy Jakub Bąk. Zawodnik podpisał roczną umowę.

Ostatnim klubem 33-letniego bramkarza było norweskie Strömsgodset IF, gdzie spędził ostatnie pół roku. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Norwegii rozegrał 5 spotkań. Wcześniej, Janukiewicz był bramkarzem m.in. Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin czy Śląska Wrocław. W polskiej Ekstraklasie bronił w 107 meczach. W 23 spotkaniach zachował czyste konto.

 

Nowy bramkarz Chojniczanki najdłuższy czas spędził w Pogoni Szczecin, z którą zespół Krzysztofa Brede zagra w najbliższy piątek. Dla „Portowców” zagrał łącznie w 173 meczach. W maju 2014 roku otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski na mecz z reprezentacją Niemiec.

 

Jakub Bąk to nominalny skrzydłowy. Z powodzeniem może występować zarówno na lewym jak i prawym boku pomocy. Może zagrać także jako napastnik.

 

Ostatnim klubem Bąka była Drutex-Bytovia Bytów dla której zagrał w 30 meczach Nice 1 Ligi i zdobył 5 bramek. W poprzednim sezonie zagral także w 5 meczach Pucharu Polski w których strzelił 2 bramki (zwycięska bramka w meczu z Zagłębiem Lubin oraz jedna z bramek w 1/4 finału przeciwko Arce Gdynia) oraz 2 meczach o utrzymanie w Nice 1 Lidze.

 

 

Nowy zawodnik Chojniczanki na swoim koncie ma 55 meczów w Ekstraklasie w których zdobył 4 bramki. W najwyższej klasie rozgrywkowej grał w Pogoni Szczecin i Koronie Kielce. W sezonie 2015/16 awansował z Wisłą Płock do Ekstraklasy. W I-ligowych rozgrywkach zagrał w 93 meczach w których zdobył 14 bramek. Bąk to także młodzieżowy reprezentant Polski. W reprezentacjach U-20, U-18 i U-17 rozegrał 15 spotkań i strzelił 5 bramek.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.