Jak oni strzelali? Czy będzie powtórka z sezonu 2014/2015?

17 gru 2019 Udostępnij

To było dobre pół roku dla napastników w Fortuna 1 Lidze. Niemal od początku na czele klasyfikacji strzelców widnieje nazwisko Omrana Haydarego z Olimpii Grudziądz.

Przyjście Omrana Haydarego do Olimpii Grudziądz to była tak naprawdę niewiadoma dla wszystkich. Szybko jednak okazało się, że 21-letni napastnik może być wiodącą postacią w Fortuna 1 Lidze. Na inaugurację rozgrywek Haydary zdobył hat-tricka przeciwko Chrobremu Głogów. Afgańczyk do końca rundy wpisywał się na listę strzelców mniej więcej co dwa mecze. W starciu z GKS-em Tychy i Radomiakiem Radom ustrzelił dublety. Bez wątpienia, wysoka pozycja Olimpii Grudziądz w Fortuna 1 Lidze to zasługa także Haydarego, którym już latem interesowały się kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Omran Haydary ma na swoim koncie 12 goli i już wyrównał dorobek autorstwa Valerijsa Sabali z poprzedniego sezonu. Licznik strzelonych goli przez Afgańczyka w Fortuna 1 Lidze może jednak zatrzymać się na dobre, bowiem 21-latek ponownie znalazł się w kręgu zainteresowań czołowych klubów ekstraklasy. Na brak zainteresowania z pewnością nie może narzekać druga strzelba na pierwszoligowych boiskach - Mateusz Marzec, który do bramki rywala trafił 11 razy. 

 

Co ciekawe, cała czołówka klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Ligi ma dokładnie taki sam dorobek jak piłkarze w tej samej klasyfikacji, ale na koniec sezonu 2018/2019. W czołówce znajdują się niemal sami napastnicy, jak Fabian Piasecki, Mateusz Kuzimski, czy Vladislavs Gutkovskis. Nie można jednak zapominiać o Karolu Danielaku, który w Podbeskidziu występuje na skrzydle, a ma na swoim koncie 10 trafień. Ponadto 8 goli zdobył środkowy pomocnik Warty Poznań - Mateusz Kupczak, który jednak zdecydowaną większość goli strzelił z rzutów karnych. 

 

Gdyby zimą udało się pierwszoligowcom zatrzymać u siebie najlepsze strzelby to być może któremuś z zawodników udałołoby się dorównać wynikowi Grzegorza Goncerza z sezonu 2014/2015, kiedy to rozgrywki zakończył z dorobkiem 21 trafień. Od tamtego czasu królami strzelców zostawali Szymon Lewicki (16 goli), Igor Angulo (17), Mateusz Machaj (16) oraz Valerijs Sabala (12).ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.